Bayern Mnichov slaví třetí titul v řadě, Juventus selhal v derby

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Bayern může slavit čtyři kola před koncem Bundesligy třetí mistrovský titul v řadě. Nedělní prohra Wolfsburgu 0:1 na hřišti Möchengladbachu rozhodla o dominanci bavorského velkoklubu v německé nejvyšší soutěži. Rudí ďáblové zaznamenali druhou ligovou porážku v řadě, když svěřenci Louise van Gaala nestačili na Everton a na jeho půdě podlehli 0:3. Čtvrtý tým aktuální tabulky Premier League ztrácí na třetí třetí Citizens dva body a Liga mistrů se tak jeví zatím jako nejasná. Chelsea remizovala na Emirates ve šlágru s Arsenalem 0:0 a je zase o krok blíže k ligovému titulu. Brankář Petr Čech ani záložník Tomáš Rosický do utkání nezasáhli.

Čtyři možnosti, kde začne Rosický svou další sezónu

Minulý týden musel Manchester United zkousnout porážku od Chelsea, nyní si na ně vyšlápl Everton, který se dostal do vedení již v páté minutě po trefě Jamese McCarthyho, který prošel mezi dvěma obránci a překonal bezmocného De Geu. Deset minut před změnou stran se prosadil i John Stones hlavou po rohovém kopu. Konečné skóre obstaral v 74. minutě Kevin Mirallas.

Brémy remizovaly v Padebornu 2:1, přestože prohrávaly o dvě branky. V dresu hostujícího celku se objevil i český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie, který odehrál celých devadesát minut. Domácí se dostali do vedení díky brankám Vrančiče a Stoppelkampa. Brémy dokázali snížit před změnou stran po trefě Selkeho a vyrovnání obstaral v 74. Minutě Hajrovič. Wolfsburg podlehl na hřišti Mönchengladbachu 0:1 a Bayern se tak stal potřetí v řadě držitelem bundesligového titulu s předstihem

Juventus podlehl v městském derby s Turínem 1:2, když jedinou branku Staré dámy obstaral veterán Pirlo. Napjatou atmosféru doprovázela pyrotechnika v ochozech. Obrat FC Turín dokonal Darmianov a nejlepší střelec týmu Quagliarella. Lazio remizovalo doma s Chievem 1:1, přestože mělo celé utkání jasnou převahu. Branku domácích zaznamenal německý kanonýr Klose, na jehož trefu odpověděl v 75. minutě Paloschi.

Sevilla porazila ve 33. kole španělské La Ligy Vallecano 2:0 a posunula se na čtvrté místo v tabulce, které zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů. Real Madrid zvítězil na horké půdě Celty Vigo 4:2 a na vedoucí Barcelonu ztrácí dva body. Dvě branky Bílého baletu zaznamenal Hernández, který ve středu rozhodl jedinou brankou o postupu do semifinále Ligy mistrů.

Anglická liga - 34. kolo:

Everton - Manchester United 3:0 (5. McCarthy, 35. Stones, 74. Mirallas)
Arsenal - Chelsea 0:0

Španělská liga - 33. kolo:

Málaga - La Coruňa 1:1 (47. Amrabat - 60. Riera)
San Sebastian - Villarreal 0:0
Almería - Eibar 2:0 (8. Bifouma, 68. Verza z pen.)
FC Sevilla - Vallecano 2:0 (16. Iborra, 43. Carrico)
Vigo - Real Madrid 2:4 (9. Nolito, 28. Mina - 24. a 69. Hernández, 16. Kroos, 43. Rodríguez).

Italská liga - 32. kolo:

Bergamo - Empoli 2:2 (43. Gómez, 90.+3 Denis - 41. Saponara, 60. Maccarone)
FC Janov - Cesena 3:1 (38. Bertolacci, 45.+3 Perotti z pen., 53. Pavoletti - 69. Carbonero)
FC Turín - Juventus Turín 2:1 (45. Darmian, 57. Quagliarella - 35. Pirlo)
Hellas Verona - Sassuolo 3:2 (63. a 71. Toni, 30. Gómez - 35. vlastní Moras, 89. Floro)
Lazio Řím - Chievo 1:1 (45. Klose - 75. Paloschi)
Parma - Palermo 1:0 (22. Nocerino z pen.)
Fiorentina - Cagliari 1:3 (74. Gilardino - 7. a 59. Čop, 90.+2 Farias)
Neapol - Sampdoria Janov 4:2 (34. a 81. z pen. Higuaín, 31. Gabbiadini, 47. Insigne - 12. vlastní Albiol, 89. Muriel).