Manchester United musel proti Bruggám otáčet, zářil Depay

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Memphis Depay nastoupil teprve ke třetímu zápasu Manchesteru United a už má za sebou premiérové branky. Do sítě Brugg jich poslal rovnou dvě a zajistil tak United únik od obrovské ostudy. Druhý šlágr předkola Ligy mistrů mezi Laziem a Leverkusenem nabídl stejně jako zápas Borisova s Partizanem jedinou branku v závěru zápasu. Závěr zápasu rozhodoval také v Lisabonu, kde Sporting porazil CSKA.

Norimberk trápí finanční stránka. Odnese to Petrák?

Manchester United - Club Bruggy 3:1 (2:1)

Branky: 13., 43. Depay, 90.+4 Fellaini - 8. Carrick vlastní gól

V posledním týdnu se na hlavu Depaye sneslo opravdu mnoho chvály, což nizozemské křídlo pořádně rozjelo a dokonce už má za sebou první góly v Manchesteru United.

Depay byl tím, kdo zachránil United od pořádné pohromy. V osmé minutě totiž vsítil výstavní vlastní branku Carrick a hosté z Brugg rázem vedli. Vedení jim ale dlouho nevydrželo, za pět minut totiž udeřil Depay.

Bývalý hráč PSV stihl udeřit po půl hodině ještě jednou a gólem do šatny zápas otočil. Očekávala se gólová smršť v půli druhé, ale ta nepřišla. Bruggy měly políčeno na fantastický výsledek, který by rozhodně živil domácí naděje.

V nastaveném čase si však pro balón z centru vyskočil Fellaini a krásnou hlavičkou nakonec upravil výsledek na 3:1.

[break]

Lazio Řím - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Branky: 77. Keita

Leverkusen měl v zápase s Laziem velkou smůlu. Mohl jít do vedení již v 27. minutě, kdy z dobrých třiceti metrů vypálil úchvatnou pumelici Lars Bender. Jenže trefil jen tyč.

Fotbalový bůh si chtěl užít trochu srandy a v následující brejkové akci Lazia se v konečné fázi řítil Klose sám na bránu, jenže také trefil tyč.

A to rozhodně nebyl konec "tyčkované". Potřetí jí orazítkoval Keita, pro jeho štěstí z dobré strany. Odražený míč skončil v síti a Lazio pojede do Německa s gólovým náskokem.

[break]

Sporting Lisabon - CSKA Moskva 2:1 (1:1)

Branky: 12. Gutierrez, 82. Slimani - 40. Doumbia

Domácí se dostali do brzkého vedení díky Gutierrezovi, který se ocitl ve správnou chvíli na správném místě. I když hráči. CSKA reklamovali ofsajd, nebylo jim to nic platné.

CSKA mohla poměrně rychle vyrovnat, ve 27. minutě ale Doumbia neproměnil penaltu. Tuto situaci ovšem napravil o třináct minut později, kdy zakončil samostatný nájezd na domácího brankáře.

V druhém poločase se muselo na gól čekat až do závěrečné desetiminutovky. Slimani si pohrál s balónem z před vápna a parádní ranou po zemi zařídil Lisabonu cennou výhru 2:1.

[CODE]
All Goals HD | Sporting Lisbon 2-1 CSKA Moscow... by zidanekrisz[/CODE]

[break]

BATE Borisov - Partizan Bělehrad 1:0(0:0)

Branky: 75. Gordejchuk

V Borisově branky nepadaly, ale o zábavu postaráno rozhodně bylo. Postarala se o ní hlavně první čtvrt hodina, ve které se předvedli brankáři obou celků.

Jenže ještě před odchodem do šaten se nechal hloupě vyloučit po druhé žluté kartě Jevtovič a Partizan poslal do problémů. Srbský celek nakonec dokázal držet krok, patnáct minut před koncem zápasu hlavičkou z rohu rozhodl o výhře BATE.

[break]

FK Astana - APOEL Nikósie 1:0 (1:0)

Branky: 14. Dzholchiev

Boj o základní skupinu Ligy mistrů začal a první utkání odehrála Astana, která hostila kyperský APOEL. Předem se dal očekávat opatrný fotbal bez branek, oba celky totiž cítí stejnou šanci na postup.

Astana, leč mírně pasována na outsidera, dokázala doma vyhrát s čistým štítem. Jedinou branku vsítil ukázkovou hlavičkou Dzholchiev již ve 14. minutě zápasu.