Sparta veze ze Schalke bod, Plzeň padla ve Vídni

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sparta dokázala uhrát cenný bod na hřišti Schalke díky remíze 2:2. O branky letenského týmu se postaralo duo útočníku Fatai a Lafata, za hosty se prosadil Sané a Di Santo. Liberec vedl doma s Groningenem 1:0 díky trefě Luckassena, ale hosté v samotném závěru vyrovnali díky Hoesenovi. Plzeň nestačila na Rapid Vídeň a prohrála 2:3.

Sázka zdarma až do 1 500 Kč

Sparta nastoupila do zápasu bez zraněného Frýdka, který musel svůj start obětovat po rozcvičce a jeho místo zastal Hybš. Costa se postavil do středu obrany a nutno podotknout, že odehrál velmi dobré utkání stejně jako napravo Mareček. Domácí poslal již v šesté minutě do vedení Di Santo, který pohodlně otevřel skóre a překonal brankáře Bičíka.

Hosté se však nevzdali a bojovali o svou šanci. O vyrovnání se velkou měrou postaral Konaté, prodřel míč na hranici velkého vápna, který zaskočil defenzivu Schalke a Fatai dokázal prostřelit brankáře Fährmanna. Alternativní kouč Svoboda poslal do hry Lafatu, který se již po minutě dokázal prosadit a šokoval tím celý kotel bundesligového celku. Ten alespoň částečně spasil talentovaný Sané, který upravil na konečných 2:2.

Plzeň potřebovala ve Vídni uhrát body a do utkání vstoupila úspěšně, když se ve 12. minutě trefil parádní tečí Michal Ďuriš. Poté převzali iniciativu domácí a po rohovém kopu srovnal Hofman. Po změně stran se prosadil Schaub a náskok Rapidu pojistil Petsos. V 76. minutě snížil Hrošovský, ale i ta vyšla Plzeň ve Vídni naprázdno.

Liberec pod Ještědem ve třetím duelu skupiny F remizoval s Groningenem 1:1. Bezbrankový zápas utnul v 87. minutě Kevin Luckassen, který přišel na trávník jako čerstvý hráč. Hosté se však v šesté minutě nastaveného čase zmohli na odpor a z dorážky po neproměněné penaltě se trefil Danny Hoesen.

Utkání 3. kola skupiny K Evropské ligy:

Schalke 04 - Sparta Praha 2:2 (1:0)

Branky: 6. Di Santo, 72. Sané - 50. Fatai, 63. Lafata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portugalsko). ŽK: Höjbjerg - Costa, Hybš. Diváci: 51 244.

Schalke: Fährmann - Caicara, Höwedes, Ayhan (62.Geis), Kolašinac (83. Aogo) - Höjbjerg (62. Sané), Goretzka, Neustadter, Meyer - Di Santo, Choupo-Moting. Trenér: Breitenreiter.
Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Konaté (62. Lafata), Dočkal, Jiráček, Matějovský (90. + 1. Hušbauer), Krejčí - Fatai (88. Holek). Trenér: Svoboda.

Utkání 3. kola skupiny E Evropské ligy:

Rapid Vídeň - Viktoria Plzeň 3:2 (1:1)

Branky: 34. S. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos - 12. Ďuriš, 76. Hrošovský. Rozhodčí: Pawson - Kirkup, Betts (všichni Angl.). ŽK: Dibon - Kovařík. Diváci: 38.400.

Rapid: Novota - Pavelic, Dibon, M. Hofmann, Stangl - Petsos, Schwab - Schaub (80. Huspek), S. Hofmann (62. Grahovac), Kainz - Prosenik (68. Jelič). Trenér: Barešič.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Hejda, Limberský - Vaněk (80. Holenda), Hrošovský - Kopic (58. Petržela), Hořava (58. D. Kolář), Kovařík - Ďuriš. Trenér: K. Krejčí.

3. kolo základní skupiny F Evropské ligy:

Slovan Liberec - FC Groningen 1:1 (0:0)

Branky: 87. Luckassen - 90.+6 Hoesen. Rozhodčí: Dingert - Pickel, Bornhorst - Dankert, Hartmann (všichni Něm.). ŽK: Pokorný, Luckassen - Tibbling, Hateboer.
ČK: 83. M. de Leeuw (Groningen). Diváci: 8793.

Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák - Pavelka, Folprecht - Jefremov, Shala (84. Bartl), Šural (89. Sackey) - Bakoš (61. Luckassen). Trenér: Trpišovský.
Groningen: Padt - Kappelhof, Reijnen, Larsen (88. Antonia) - Hateboer, Tibbling, Maduro (78. M. de Leeuw), Tamata - Linssen (70. Hoesen), Mahi, Rusnák. Trenér: Van de Looi.

Další zápasy EL:

Skupina C:
Gabala - Dortmund 1:3 (0:2)
Branky: 90.+3 Dodo - 31., 38. a 72. Aubameyang.

Skupina G:
Lazio Řím - Rosenborg 3:1 (1:0)
Branky: 28. Matri, 54. Felipe Anderson, 79. Candreva - 69. Söderlund. ČK: 6. Mauricio (Lazio).

Dněpropetrovsk - St. Etienne 0:1 (0:1)
Branka: 44. Hamouma.

Skupina H:
Sporting Lisabon - Skënderbeu Korcë 5:1 (2:0)
Branky: 64. a 77. M. Pereira, 37. Aquilani z pen., 41. Montero z pen., 69. Figueiredo - 89. Jashanica. ČK: 24. Salihi (Korcë).

Lokomotiv Moskva - Besiktas 1:1 (0:0)
Branky: 54. Maicon - 64. Gomez. ČK: 69. Čorluka (Lokomotiv).