PSG přepisuje historii! Osm kol před koncem má titul, Ibra řádil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Francouzský Paris St. Germain má osm kol před koncem Ligue 1 jistotu mistrovského titulu. Definitivu za úspěšnou obhajobou dali svěřenci Lauranta Blanca nedělní výhrou 9:0 na půdě Troyes. Po třiceti kolech má Ibrahimovič a spol. na svém kontě jedinou porážku a pět remíz.

Úřadující mistr Francie o osudu utkání rozhodl již v prvních dvaceti minutách, kdy se třemi slepenými góly dostal do vedení a od té doby nebylo o vítězi pochyb.

Prvního gólu od prosince se na ligové scéně dočkal uruguayský útočník Edinson Cavani a přesnou mušku měli i Pastore s Rabiotem.

Po změně stran začal řádit fenomenální Zlatan Ibrahimovič, jenž během devíti minut nasázel soupeři hattrick. Další gól poté přidal znovu Cavani, jednu branku si dali hráči Troyes vlastní a na konečných 9:0 pečetil opět zkušený Švéd s 27 gól nejlepší střelec v rámci pěti nejlepších evropských lig v letošní sezoně.

Pro celek z Paříže jde o čtvrtý titul v řadě.

Francouzská liga - 30. kolo:

Troyes - Paris St. Germain 0:9 (46., 52., 55. a 89. Ibrahimovic, 13. a 75. Cavani, 17. Pastore, 19. Rabiot, 58. vlastní Saunier)
Nantes - Angers 2:0 (49. a 69. Sala)