Sparta prohrála až ve třináctém duelu, Sevilla loupila v Bilbau

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sparta, které patří v Synot lize průběžné druhé místo, hájila na půdě momentálně čtvrtého celku Primera División Villarreallu dlouhou šňůru dvanácti evropských zápasů bez porážky. Na stadionu El Madrigal ale prohrávala již po dvou minutách hry, kdy David Bičík chyboval po prudké "malé domů" Martina Frýdka a dovolil skórovat nejlepšímu střelci Žluté ponorky Bakambuovi, jenž si tak připsal šestý přesný zásah v Evropské lize.

Vrba do Zenitu, Jarolím k reprezentaci a Kozel do Slavie?

Ve dvacáté minutě rozvlnil síť za brankářem Sergiem Asenjem prudkou přízemní střelou z úhlu také Ladislav Krejčí, jenže to bylo pár momentů poté, co byl pískáno postavení mimo hru. O pár chvil později pak čerstvě pětatřicetiletá sparťanská jednička zabránila již druhé obrovské šanci domácích. V poslední příležitosti první půle udeřila Sparta, když se po rohovém kopu prosadil stoper Jakub Brabec a zmrazil španělské publikum, které v aktuálním ročníku vidělo teprve první inkasovanou branku. Tou dobou už nebyl na trávníku opětovně zraněný Mario Holek, jehož nahradil šestatřicetiletý veterán Radoslav Kováč.

Těsně po změně stran se dostal k rohu Villarreal a Mario Gaspar hlavičkoval do břevna. To, co se nepodařilo tehdy, se však podařilo pár chvil po hodně hry, kdy si připsal druhou trefu v utkání bývalý borec Bursasporu či Sochaux Bakambu, jenž nechytatelně obstřelil Bičíka. Více už se nepřihodilo a papírový favorit bral výhru 2:1.

Ve vestfálském Signal Iduna Parku se čekalo na první gól do 36. minuty. K neradosti domácího dortmundského publika se dostali do vedení hostující Reds, když po asistenci Milnera skóroval mladý belgický útočník Divock Origi. Pár minut po změně stran vrátil sebevědomí do domácích řad mistr světa z roku 2014 Mats Hummels, jenž zužitkoval vybídnutí kolegy Mkhitaryana.

Ačkoliv Braga přestřílela v první půli Šachtar Doněck 9:3, do vedení šli v Portugalsku hosté z Ukrajiny, jejichž fanoušky potěšil minutu před koncem první půle obránce Rakitskiy. Když přidal v 75. minutě druhou branku Šachtaru Ferreyra, postupové šance Sportingu klesly zase o něco níž. Braga se už v závěru zmohla díky Wilsonu Eduardovi jen na zkorigování výsledku, na více už jí nezbýval čas.

V čistě španělském souboji mezi Bilbaem a Sevillou se na branky čekalo až do druhého dějství. Ve 47. šel domácí baskický celek zásluhou kanonýra Adurize. Jenže tým trenéra Ernesta Valverdeho se z náskoku neradoval dlouho, protože o devět minut později vyrovnal hostující Kolodziejczak. Sedm minut před koncem dokonal obrat svěřenec renomovaného kouče Unaie Emeryho Iborra.