MSFL: Šlágr přilákal přes 700 diváků, Prostějov doma ztratil. Snajpr Silný už má 8 gólů

Tahákem 6. kola Moravskoslezské fotbalové ligy byl bezpochyby souboj Velkého Meziříčí s Vyškovem. Zápas dvou nejlepších týmů, které do té doby neztratily ani bod, skončil remízou 1:1. Vedoucí dvojici se na rozdíl jediného bodu přiblížila Kroměříž. Hanácká Slavia rozstřílela Valašské Meziříčí 5:1, hattrickem se blýskl kanonýr Jan Silný.

Kroměříž nastoupila proti nováčkovi z Valašského Meziříčí už v pátek vpodvečer. Přes tři stovky diváků sledovaly zejména další střeleckou show v podání domácího forvarda Jana Silného. Ten v předchozích pěti kolech nastřílel stejný počet gólů, teď už má na kontě osm přesných zásahů. V prvním poločase se trefil dvakrát (jednou z penalty), hattrick završil v 51. minutě, kdy zvyšoval už na 5:0 pro Kroměříž.

Hanácké Slavii, která patří mezi žhavé adepty na postup do druhé ligy, nahrála do karet i nedělní remíza Velkého Meziříčí s Vyškovem. Obě trefy magnetu kola, kterému přihlíželo 720 diváků, padly v první půlhodině. Na branku vyškovského Krejčího z 15. minuty odpověděl Pavel Simr, někdejší hráč prvoligového Brna či Mladé Boleslavi.

První tři body v MSFL vybojoval nováček z Uherského Brodu. Na hřišti Otrokovic uspěl díky skvělému vstupu do zápasu, po 17 odehraných minutách vedli hosté už 3:0! Domácí Viktoriáni už stačili jen snížit. Na dno tabulky klesla Mohelnice. Ta se přitom postarala o velké překvapení, když vydřela bezbrankovou remízu v Prostějově. Loňského účastníky druhé ligy tentokrát nespasil ani kapitán a nejzkušenější hráč Karel Kroupa.

Daleko víc se dařilo jinému z mnoha hráčů, kteří před starty MSFL sbírali zkušenosti v nejvyšší soutěži. Davida Paška si mohou fanoušci pamatovat z angažmá v brněnské Zbrojovce, kde odehrál 100 ligových zápasů. Teď hraje 27letý útočník za Líšeň, kterou dvěma trefami dovedl k výhře nad Petřkovicemi 2:1. Na kontě už má celkem 6 přesných zásahů.

MSFL, 6. kolo:
Kroměříž – Valašské Meziříčí 5:1
(18., 37. a 51. Silný, 22. Okleštěk, 49. Blanař – 70. Výmola, 351 diváků)
Otrokovice – Uherský Brod 1:3 (45. Chwaszcz – 3. a 10. Hruboš, 17. Mančík, 155 diváků)
HFK Olomouc – Hodonín 1:2 (21. Hornich – 17. Dovhanyuk, 43. Mareš, ČK: 59. Přikryl – HFK, 98 diváků)
Hlučín – Uničov 1:1 (55. Žižka – 80. Ambrozek, 146 diváků)
Líšeň – Petřkovice 2:1 (6. a 58. Pašek – 49. Lokša, 310 diváků)
Rýmařov – Hulín 2:2 (20. Horák, 35. Furik – 59. Ondřejka, 67. Šrom, 310 diváků)
Prostějov – Mohelnice 0:0 (250 diváků)
Velké Meziříčí – Vyškov 1:1 (30. Simr – 15. Krejčí, 720 diváků)

Aktuální tabulku MSFL a kompletní rozpis zápasů najdete ZDE.

Snajpr z Kroměříže Silný chce kralovat střelcům MSFL: Na góly mám čich!