Liverpool zdolal v dohrávce fotbalisty Aston Villy a dotáhl se zpět na City

Liverpool zdolal v dohrávce fotbalisty Aston Villy a dotáhl se  zpět na City

Dohrávka třiatřicátého kola anglické Premier League mezi Aston Villou a Liverpoolem dopadla lépe pro hosty. Liverpool se tak bodově dotáhl zpět na první Manchester City. Ten má však zápas k dobru.

Ačkoliv Brighton sám o Ligu mistrů nehraje, nadále v boji o ni dělá velké zmatky. Po nečekané výhře v minulém kole na Arsenalu totiž vítězí i na půdě druhého z velkých rivalů, tentokrát na Tottenhamu brankou Trossarda z 90. minuty. V zápase, ve kterém nebylo k vidění moc příležitostí, byl Brighton přeci jen mírně aktivnějším týmem a jeho vítězství tak lze označit za zasloužené. Tottenham, který by rád vybojoval Ligu mistrů, dnes na branku ani jednou nevystřelil...

Manchester United zvládl - především díky skvělému Ronaldovi - duel s posledním Norwichem a vítězí 3:2. Za United otevřel skóre hvězdný Cristiano Ronaldo už v sedmé minutě. Fotbalová superstar se navíc prosadila ve i 32. minutě po rohovém kopu. Hosté nicméně v nastavení snížili, takže druhý poločas předpovídal napínavou podívanou. Krátce po změně stran pak vyrovnal Pukki. A přsto, že se poté směrem vpřed domácí výrazně trápili, přidal rozhodující zásah z přímého kopu Ronaldo. Především díky němu se tak Manchesteru United podařilo dostat před Arsenal na pátou příčku. Na čtvrtý Tottenham nyní United ztrácí pouze tři body.

Čtvrtou prohru v posledních pěti kolech zaznamenali fotbalisté Arsenalu v zápase se Southamptonem. I přesto, že na hřišti Gunners naprosto dominovali, přesto odcházejí ze hřiště bez bodu.  Londýňané dostali tvrdou lekci z efektivity, když jim z ojedinělé příležitosti vstřelil rozhodující gól Jan Bednarek. Arsenal tak ztratil pátou příčku, protože se na něj bodově dotáhl (a díky lepšímu skóre i předeběhl) Manchaster United.

Neuvěřitelnou smůlu zažili v souboji nováčků fotbalisté Watfordu. Ti totiž po prohrané první půli dokázali ve druhé pětačtyřicetiminutovce v souboji s Brentfordem vyrovnat a snažili se i o přidání druhého gólu. Ten jim ale nebyl přán, takže pouze nastřelili břevno a tyč. Stejně jako na podzim doma navíc inkasovali rozhodující gól na 1:2 ze zdánlivě nepříliš nebezpečné standardky několik vteřin před koncem nastavení v pětadevadesáté minutě. Ačkoliv by zajímavému zápasu mnohem více svědčila remíza, nakonec si tři body odnášejí šťastnější fotbalisté Brentfordu.

Newcastle doma dokázal porazit Leicester především díky výkony dvougólové Guimaraese, jenž přišel z Lyonu za více než 40 milionů eur a v St. James’Parku se prosadil poprvé.

West Ham na domácí půdě přehrál i přestřílel Burnley, nicméně byli to právě hosté, kteří šli do vedení po půlhodině hry, když se trefil Weghorst. V závěru mohl na 0:2 zvýšit z pokutového kopu Cornet, ale selhal. Kladiváři srovnali v 74. minutě po zásahu českého reprezentanta Tomáše Součka.

Vůbec špatně nezačali domácí utkání s Liverpoolem fotbalisté Aston Villy. Ti se totiž zásluhou přesné dorážky Douglase Luize radovali z vedení již ve čtvrté minutě utkání. Ještě rychleji však stačili na gól odpovědět fotbalisté celku bojujícího s Citizens o titul. Hned o dvě minuty později totiž na gól odpověděl vyrovnávací brankou Matip. I přes mnohé šance na obou stranách vydžel nerozhodný stav dalších šedesát minut. Poté se však hlavou trefil přesně Mané a poslal tak Liverpool do vedení, které fotbalistům "The Reds" vydrželo až do konce utkání. Fotbalisté z Anfield Road se tak dotáhli bodově na vedoucí Manchester City, který však má o tři góly lepší skóre a zápas k dobru.