Cadiz senzačně vyraboval Barcelonu, Atlético zdolalo Espaňol, Elche přejelo Mallorcu, Valcencia nechala body Osasuně

Dvaatřicátým kolem pokračuje o víkendu také španělská La Liga. Po páteční plichtě San Sebastianu s Realem Betis v sobotu Mallorca jednoznačně padla na Elche, Alavés zdolal Vallecano a Osasuna vyhrála na Valencii. Getafe pak prohrává s Villarrealem 2:0.

K viění v zápase mezi Realem Sociedad a Realem Betis byl v obou poločasech velmi rychlý a pohledný fotbal, kterému chyběly pouze góly. Oba týmy si vypracovaly během devadesáti minut dostatek šancí, ale střelcům prostě nebylo prřáno. Obě mužstva tak v tabulce zůstávají tam, kde byla před tímto zápasem. Betis je tedy na 5. místě a Real Sociedad na 6. s dvoubodovým odstupem na svého soupeře.

Jednoznačný výsledek nabídl duel Elche s Mallorcou. Domácí celek byl od úvodního hvizdu aktivnější a tlačil se do útoku. Branky se nicméně Elche dočkalo až na závěr prvního poločasu ve 43. minutě, kdy se prosadil Johan Mojica. Po změně sran se navíc hlavou prosadil Pedro Bigas a v závěru už prakticky pojistil jasnou výhru Elche vlastní brankou Lee Kang-in.

Bitva Valencie s Osasunou nenabídla v první pětačtyřicetiminutovce příliš zábavy, ale po přestávce to již bylo mnohem zajímavější. Osasuna se totiž dostala trefách Ávily (z penalty) a Budimira do dvoubrankového vedení. Valencii se nicméně povedlo snížit, ale gól byl nakonec odvolán, protože Guillamón zasáhl míč rukou. V závěru se Valencie ještě vrátila do hry díky proměněné penaltě Carlose Solera, ale více už toho nestihla.

Ve vypjatém utkání mezi Alavésem a Vallecanem nakonec vítězí Deportivo Alavés, které se po vítězném zápase odlepilo ode dna ligové tabulky. Hrdinou duelu se stal Joselu, který dokázal zpoza vápna uklidit míč za záda brankáře Dimitrievskiho. Jelikož před koncem zápasu dostal červenou kartu Balliu, neměli hosté už příležitost k vyrovnání.

Ačkoliv odehráli fotbalisté Getafe mnohem lepší druhý poločas, povedlo se jim i snížit a měli i možnost k vyrovnání, jejich série deseti domácích zápasů bez porážky končí. Villarreal se sedmi změnami v sestavě totiž navázal na úspěšné čtvrtfinále Ligy mistrů a na madridském předměstí díky dvěma gólům z úvodu utkání zvítězil 2:1. Český reprezentant Jakub Jankto proseděl zápas pouze na lavičce náhradníků.

Atlético dalo zapomenout na prohru s Mallorkou, když doma porazilo Espaňol Barcelonu. Domácí se herně trápili a od dělby bodů je dělilo několik málo sekund, výhru totiž zajistil v 8. minutě nastavení z pokutového kopu Carrasco.

Šok kola se nicméně na závěr odehrál na Nou Campu, kde Barcelona - pod vedením Xaviho prakticky bezchybná - nedokázala prolomit obranu hostujícího Cadizu. Ten naopak Perezem na začátku druhé půle skórovat dokázal a Cadiz se tak dostal na úkor druhého týmu tabulky ze sestupových míst.