Překvapil vás kolaps Dortmundu s Werderem? Podívejte se na pět největších obratů v historii Bundesligy

Prohra Borussie Dortmund s Werderem Brémy 3:2 ve 3. kole nově začaté sezóny 2022/23 byla vůbec první v historii nejvyšší německé soutěže, kdy tým, který v 89. minutě vedl o dva góly, nedokázal vyhrát.

5) 20. října 1973: Kaiserslautern - Bayern Mnichov 7:4

Kaiserslautern - Bayern Mnichov

Mnichovský gigant ve své zlaté éře 70. let podruhé. Tentokrát však se špatným koncem, a to navzdory tomu, že po šestatřiceti minutách vedli 3:0. Kaiserslauternu se těsně před poločasem povedlo snížit, ale Müller pak druhým gólem v zápase poslal Bayern do vedení 4:1.

Německý obr pak ovšem polevil a v 73. minutě se domácím povedlo vyrovnat. Gersdorffovo vyloučení o několik minut později pak bylo začátkem imploze Bayernu. Kaiserslautern v posledních šesti minutách proti oslabenému soupeři ještě třikrát skóroval a zaznamenal slavné vítězství 7:4.

Byl to první a doposud jediný případ v historii Bundesligy, kdy tým prohrál o tři góly a přesto vedl o více než jeden.

Zdroj: bundesliga.com