Review: Southampton - Fulham. Saints prohrou zpečetili pád do druhé ligy

Fotbalisté Fulhamu si v 36. kole Premier League odvezli ze hřiště Southamptonu všechny body za výhru 2:0. Snahu aktivnějšího celku odměnil chvíli po výměně stran Carlos Vinícius, na něhož navázal v 72. minutě povedenou hlavičkou Aleksandar Mitrovič. Srbský kanonýr tak nejlepším možným způsobem oslavil návrat po skončeném osmizápasovém trestu za strčení do rozhodčího. Saints si tak dvě kola před koncem soutěže definitivně zajistili sestup do Championship.

Southampton - Fulham 0:2

Branky: 48. Carlos Vinícius, 72. A. Mitrović

Oba soupeři se ve sváteční dohrávce zúčastnili nevídaných gólových hodů, po kterých se nakonec radovali jen hosté. Fulham totiž na domácím hřišti ovládl divoký duel s Leicesterem, kterému nakonec nadělil pět branek, čímž uhájil příslušnost v první polovině tabulky. Southampton zase marně dotahoval na půdě Nottinghamu a po prohře 3:4 mohl nejspíš definitivně balit kufry na cestě do Championship.

Londýňané podle očekávání jasně dominovali, jednoznačná převaha na míči ale nebyla nic platná proti zodpovědné obraně Saints. Jediné výraznější rozvášnění fanoušků na St. Mary’s Stadium v první půlhodině přinesla sporná situace ve vápně, kdy se hráči Fulhamu dožadovali penalty po údajné ruce Lyanca, což však po prohlédnutí videa neposvětil sudí. Ve 41. minutě se v nadějné pozici ocitl zadní tyč zavírající Willian, jeho ránu nártem ale odhlavičkoval těsně před brankovou čárou Lyanco.

Poločasový proslov kouče Marca Silvy musel na jeho svěřence zafungovat, hned ve 48. minutě se totiž Chalupáři ujali vedení. Southampton nestihl zalézt do hlubokého obranného bloku, což hostům otevřelo dveře ke svižné útočné akci. Na jejím konci se zjevil nikým nehlídaný Carlos Vinícius, úspěšně zakončit pro něj bylo už jen formalitou. Saints mohla inkasovaná branka mrzet o to více, že chvíli před ní sami skórovali, Carlos Alcaraz se ale nacházel v ofsajdu. Poměry na hřišti hrály evidentně ve prospěch hostů, což potvrdil v 72. minutě Mitrovič. Tomu stačilo po nástupu ze střídačky sedm minut, aby krásnou hlavičkou pojistil výhru The Whites.

Southampton tak opět padnul a s nejvyšší soutěží se může rozloučit. V dalším kole jej čeká duel na hřišti Brightonu, kde se představí 21. května. Fulham o den dříve přivítá Crystal Palace.