Divočina v MSFL, sudí udělil šest červených karet. Zářez se prý nekonal

Nehrálo se o první místo, ani o veledůležitou výhru. Přesto se duel posledního letošního kola MSFL mezi Uherským Brodem a Hodonínem zapíše do historických kronik domácího klubu. A to červeným písmem. Hlavní sudí Jan Dorotík totiž udělal v utkání hned šest červených karet, z toho pět na straně domácích. Leckoho napadne, že musel mít arbitr na Uherský Brod spadeno. Leč nebylo tomu tak. „Byla to nedisciplinovanost,“ přiznal eFotbalu sekretář domácích Břetislav Lekeš.

Uherský Brod potřeboval zabrat, jenže místo vítězství se v sobotu odpoledne zviditelnil způsobem, na který jeho hráči nebudou zrovna pyšní. Na jeho straně totiž svítí v zápisu o utkání hned pět červených karet. Všechny byly uděleny během druhého poločasu.

Domácí tým vedl 1:0, to už hrál bez vyloučeného brankáře Somberga, který musel v 51. minutě předčasně ze hry za faul mimo pokutové území. O pár desítek sekund se početní stav na hřišti srovnal, když si červený kartonek zblízka prohlédl hostující kapitán Dressler a to za suroovu hru. Do konce duelu už se pak červenali jen domácí, sudí vylučoval v 72: minutě Novotného, v 80. minutě Michalce. V 83. minutě si zblízka prohlédl červenou kartu domácí trenér Šebesta, aby v páté minutě nastavení dohrál předčasně Mančík.

„Nikdy jsme tu nic podobného nezažili,“ krčil bezradně rameny sekretář poraženého klubu. Odmítl, že by sudí jeho klub „řezal.“ Podrobnější komentář duelu nechal na trenérovi, který však redakci eFotbalu nezvedal telefon.

MSFL - 16. kolo:

Bohunice - Rosice 1:1 (0:0), Zlínsko - Hlučín 1:0 (1:0), Blansko - Uničov 4:1 (3:1), Ostrava B - Frýdek-Místek 1:1 (0:1), Uherský Brod - Hodonín 1:2 (0:0), Start Brno - Zlín B 0:3 (0:0), Třinec - Frýdlant nad Ostravicí 0:0, Znojmo - Karviná B 0:3 (0:1).