Juventus prohrál v Neapoli, Inter může jít do patnáctibodového trháku. Jankto dal první gól v sezoně

Fotbalisté druhého Juventusu v italské lize prohráli na hřišti mistrovské Neapole 1:2. Vedoucí Inter Milán může mít na turínský klub náskok patnácti bodů, pokud v pondělí porazí Janov. Jakub Jankto prvním gólem v ročníku rozhodl o výhře Cagliari 1:0 v záchranářském souboji na hřišti Empoli. Svěřenci Claudia Ranieriho zůstali v pásmu sestupu, ale bodově se vyrovnali sedmnácté Veroně, jež doma porazila stejným výsledkem Sassuolo. Boloňa zvítězila v Bergamu 2:1 a pojistila si čtvrté místo.

Cagliari se dočkalo první výhry na hřišti soupeře

Začátek důležitého souboje o udržení se odehrával jasně v režii domácích, kteří si první vyloženou příležitost vypracovali v 17. minutě. Rychlý protiútok zakončil Nicoló Cambiaghi přízemní ranou do tyče, od které se balon odrazil přímo na kopačky Youssefa Maleha. Ten prováhal ideální moment ke střele a nevýrazným pokusem nechal vyniknout Simoneho Scuffeta. Postupem času se osmělili také hráči ze Sardinie a chvíli před koncem první půle měli možnost dostat se do vedení. Gianluca Lapadula ale hlavičkou gólmana Eliu Caprileho nepřekonal.

Minutu po změně stran se o slovo opět přihlásil aktivní Cambiaghi. Po skvělé práci 23letého hosta z Atalanty zblízka zakončoval Matteo Cancellieri, Scuffet se ovšem rychle přesunul od tyče k tyči a skoro jistému gólu zabránil. Po hodině hry už brankář Cagliari lovil míč ze sítě, když nestačil na střelu Liberateho Cacaceho. Toho ale o radost z první trefy na italské půdě připravil VAR, který odhalil předcházející ofsajd. Odvolaný zásah domácí rozhodil, čehož dokonale využil Jankto, jenž se dorážkou zevnitř vápna nemýlil. Závěr už si Rossoblu pohlídali a soupeři výraznější šanci nepovolili.

Verona vyhrála po šesti zápasech

Verona zvítězila po šesti zápasech a udržela se na nesestupové pozici. Hosté naproti tomu prohráli posedmé z uplynulých osmi utkání a na předposlední příčce nyní ztrácejí na svého přemožitele tři body. K úspěchu hostům nepomohl ani nově jmenovaný trenér Davide Ballardini. V 79. minutě rozhodl střídající polský útočník Šwiderski, jenž od ledna hostuje ve Veroně z Charlotte. V Serii A se zapsal mezi střelce poprvé.

V Bergamu platilo poločasové skóre 1:0 pro domácí po brance Lookmana. Svěřenci trenéra Thiaga Motty pak utkání otočili během čtyř minut. V 57. minutě proměnil pokutový kop Zirkzee a poté skóroval Fergsuon. Boloňa prodloužila vítěznou sérii na šest utkání, což se jí podařilo teprve potřetí v historii, přičemž oba další případy přišly v 60. letech minulého století.

Boloňa má nyní na pátý AS Řím náskok čtyř bodů, na šestou Atalantu ještě o bod více.