Senzační druholigová jízda béčka Sigmy Olomouc pokračuje, Hanáci jsou už třetí. Žižkov ve finiši vydřel zlaté body

Senzační jízda rezervy Sigmy Olomouc druhou nejvyšší soutěží pokračuje. Hanáci vyhráli doma nad Táborskem 1:0 a poskočili už na třetí příčku. Důležité tři body získal Žižkov, který v domácím prostředí zvítězil nad favorizovaným Vyškovem 3:2. Vítěznou trefu zaznamenal žižkovský Jiří Sodoma.

Motivační řeč v podání kouče domácích Tomáše Janotky se stala trendem na sociálních sítích, zejména však fantasticky fungovala na samotné fotbalisty. Mladíci z Hané totiž vyhráli už pětkrát za sebou, přičemž největší obdiv vzbudil poslední úspěch ze hřiště Dukly. Na Andrův stadion nicméně dorazilo Táborsko, které bylo z pohledu aktuální formy druhým nejlepším celkem soutěže.

A už od úvodu utkání bylo znát, že se střetly dva silné celky, jelikož hra byla velmi vyrovnaná. První obrovskou příležitost si vytvořili ve 26. minutě domácí, když do pokutového území pronikl Matěj Hadaš, jeho následný pokus ale reflexivním zákrokem zlikvidoval Martin Pastornický. Jen o chvíli později přišla šance i na druhé straně, kde naopak podržel svůj tým Jan Koutný, jenž zneškodnil ránu k levé tyči. Hanáci zahrozili v prvním poločase ještě jednou, po půlhodině hry ale hostující brankář dalším dobrým zákrokem změnu skóre nepovolil.

Aktivnější vstup hráčů Táborska do druhé půle větší příležitost nepřinesl a byli to naopak modří, kteří v 58. minutě otevřeli skóre zápasu. Skvělou individuální akci předvedl 20letý Mikulenka, jenž s míčem u nohy prošel přes střed hřiště až do vápna soupeře, odkud přízemní střelou do pravého spodního rohu rozvlnil síť. Jihočeši měli jedinou možnost na srovnání v 75. minutě, domácí ale zachránila tyč.

Vyškov dvakrát smazal na Žižkově manko, pak v oslabení definitivně padl

Lépe ale přece jen začali domácí, kteří se mohli už v osmé minutě dostat do vedení. Sodoma z nebezpečné blízkosti po rohovém kopu dorážel balon za záda Jiřího Borka, gól ovšem kvůli ofsajdu neplatil. Ve 20. minutě se však Žižkované přece jen dočkali a opět to bylo po standardní situaci od rohového praporku. V pokutovém území se k míči dostal nikým nehlídaný Klusák, jenž výstavní trefou z otočky do pravé šibenice rozjásal domácí příznivce. Po půlhodině hry ale přišlo zaváhání v obraně Viktorky, když ve vápně jednoznačně fauloval David Broukal. K následné penaltě se postavil Krollis a s přehledem srovnal. Radost hostů trvala pouze malou chvíli, neboť ve 33. minutě Pražané opět využili rohového kopu, Jaroslav Tregler protečoval balon na zadní tyč, kde se nacházel Batioja, jenž už se z dorážky nemýlil.

Po změně stran to netrvalo dlouho a Vyškov dokázal rovněž využít roh ke vstřelení branky. Centr od praporku proletěl až k Fahadu Bayovi, který překonal bezmocného Pavola Bajzu. Další klíčový moment utkání přišel po hodině hry, Krollis byl už sám před brankářem a mohl zakončovat, místo toho ale teatrálně upadl a rozhodčí mu za simulování udělil druhou žlutou kartu. Domácí využili početní převahu v 74. minutě, kdy Sodoma obešel gólmana a následně posunul míč do sítě. Hlavní sudí ovšem gól po konzultaci s pomezním rozhodčím neuznal kvůli ofsajdu. Viktorka se však přece jen vítězné trefy dočkala, když se v závěru po krásné průnikové přihrávce do vápna od Batioji prosadil právě hrdina Sodoma.

26. kolo druhé ligy:
Sigma Olomouc B - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 58. Mikulenka. Rozhodčí: Kotala - Dresler, Bureš. ŽK: Fiala, Dele (oba Olomouc). Diváci: 320.

Žižkov - Vyškov 3:2 (2:1)
Branky: 20. Klusák, 33. Batioja, 85. Sodoma - 31. Krollis z pen., 52. Bayo. Rozhodčí: Pechanec - Hádek, Malimánek. ŽK: Medýnský (asistent trenéra) - Aberkane, Mafwenta, Sylla, Krollis. ČK: 64. Krollis. Diváci: 1432.