Zlín urval bod a drží šanci na záchranu

Zlín po čtyřech výhrách remizoval v Olomouci 1:1, ale díky porážce Příbrami se čtrnáctému místu v tabulce a záchraně mezi elitou přiblížil na dva body. Důležitý gól dal sedm minut před koncem Bača, který odpověděl na vedoucí branku olomouckého Hořavy. Oslabený Zlín i bez Šmahaje, Kroupy, Žůrka a Rýdela v závěru dále útočil, ale osmnáctiletý debutant v brance Sigmy Šustr už další gól neinkasoval.

Problém se sestavou neměli jen hosté. Sigmě se zranila po Drobiszovi i brankářská dvojka Lovásik a mezi tyče tak musel v důležitém duelu nezkušený Šustr z juniorky. Jeho bdělost vyzkoušel už v třetí minutě Bača, ale ostrou ránu z úhlu osmnáctiletý gólman srazil na roh.

Bez čtyř ofenzivních hráčů však Zlín nebyl tak nebezpečný jako v minulých zápasech. Jenomže také domácí se v ofenzívě trápili a výsledkem byla nevzhledná partie a boj ve středu hřiště. Až v 19. minutě si vzal slovo olomoucký kanonýr Ordoš a jeho akrobatickému voleji po trestném kopu Melinha scházelo jen několik centimetrů. Ještě blíže byl ke gólu Kaščák. Domácí záložník parádně napřáhl z pětadvaceti metrů, ale prudký projektil jen zatřásl břevnem.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. Dostálek se prodral po levé straně hluboko do pokutového území, ale na jeho křížnou přihrávku nedokázal dosáhnout žádný ze tří spoluhráčů. Hosté kombinovali rychleji i přesněji. Ze série několika přihrávek mohl v 53. minutě profitovat Musil, který se zasekávačkou zbavil Heidenreicha, ale levačkou zamířil příliš vysoko.

Štěstí domácím znovu přinesl střídající Kobylík. Sotva vběhl na trávník, nadechl se spoluhráč Hořava k průniku středem hřiště a na jeho bombu z pětadvaceti metrů byl Baránek krátký.

Zlín vrhl zbytek sil do útoku. Modrožlutá lavina se v závěru valila na olomouckou branku, ale Musilův pokus Šustr vyrazil a Dostálkova dalekonosná rána orazítkovala břevno. Mezitím Baránek po Hubníkově hlavičce uchránil hosty od druhého gólu.

Zlín se za velkou aktivitu dočkal odměny v 83. minutě: Musilův centr z pravé strany zblízka trkl hlavou do sítě neobsazený Bača. I na poslední minuty obsadili hosté soupeřovu polovinu, další příležitosti už si však nevypracovali.

SK Sigma Olomouc - FK Tescoma Zlín1:1 (0:0)

Branky: 63. Hořava - 83. Bača. Rozhodčí: Jech - Jiřík, Slavík. ŽK: Kaščák - Čelůstka, Dostálek, F. Novák. Diváci: 4487.

Olomouc: Šustr - Rossi, Hudec, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Hořava - M. Hubník, Melinho (88. Petr), Janotka (62. D. Kobylík) - Ordoš.

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila (34. F. Novák) - Musil, Dostálek, Zúbek, Lukaštík (70. Bačík) - Bača, Vyskočil (87. Elšík).

[ 17. 5. 2009 - ČTK | Foto: fctescomazlin.cz ]