Sparta vyučila Boleslav z produktivity a je druhá

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v sobotním střetnutí 30. kola I. ligy na domácím hřišti se Spartou Praha 0:3. Autory branek hostí byli ve 45. minutě Roman Hubník, v 81. minutě Patrik Berger a v 85. minutě Bony Wilfried, kteří pojistili Spartě druhé místo a účast v předkole Ligy mistrů.

Tým Sparty nastoupil na mladoboleslavském trávníku za drobného deště velmi sebevědomě, pokusil se o nápor, ale po chvíli se rychle přihlásili o své ambice domácí, kteří také chtěli do evropských pohárů. V 7. minutě měl Kysela největší šanci ze hry v prvním poločase. Opiela poslal vtipný oblouček za obranu Sparty, pravý záložník domácích si balón nádherně zpracoval na prsou, ale pak ze stoprocentní pozice přestřelil ze šesti metrů Blažkovu branku.

Sparta se sice činila, ale brankář Jan Šeda, který nečekaně nastoupil místo stabilní jedničky Miroslava Millera, moc práce neměl. Obrana Mladé Boleslavi za něj skoro všechnu práci udělala, ale málem ho i překonala. V 18. minutě kopala Sparta roh a dezorientovaný stoper Janíček mu málem vstřelil "angličanem" vlastní branku. Centr odvrátil hlavičkou do země a odražený míč trefil naštěstí břevno. Samotná Sparta si vypracovala jen jednu příležitost, kterou Roman Hubník, hrající na postu defenzívního záložníka, hned proměnil. Gól měl i psychologický efekt, protože padl v poslední minutě druhého poločasu. Patrik Berger kopl z půlky hřiště trestný kop až na hranici malého čtverce a přesně trefil Hubnikovu hlavu.

Ani Mladá Boleslav si proti obraně Sparty mnoho příležitostí nevypracovala. Hosté s výjimkou situace v 7. minutě dobře bránili, Blažek si s jistotou chodil pro všechny centry a trochu mu zatrnulo jen při střele Poláčka z úhlu do boční sítě. Na obou stranách byli útočníci téměř neviditelní.

Ve druhé poločase se snažil trenér domácích Dušan Uhrin mladší zrychlit hru zařazením Mendyho na pravou stranu zálohy, ale účinek to nemělo. Zkušený tým Sparty dobře bránil a hrál přesně to, co potřeboval. Žádné šance se nerodily. V 81. minutě však udělal při obranném zákroku velkou chybu stoper Václav Procházka a Patrik Berger pohotově napálil balón k Šedově tyči. V závěru Mladoboleslavští zcela zkolabovali především psychicky a výsledek zpečetil ještě Bono Wilfried.

Gambrinus liga, 30. kolo

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 0:3 (0:1)
Brankay 45. R. Hubník, 81. Berger, 85. Wilfried. Rozhodčí: Jech - Mencl, Ubias. ŽK: A. Mendy - Pamič, Řepka, Vacek. Diváci: 4820

FK Mladá Boleslav: Šeda - Kúdela, V. Procházka, Janíček, Kalina - Kysela (46. A. Mendy), Opiela, Sylvestre, Poláček - Papadopulos (78. Pecka), Chramosta

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Huber, Řepka, Pamič - Vacek (88. Jeslínek), R. Hubník, Berger, Zeman (72. Žofčák) - V. Kadlec, Wilfried (88. Holenda)

[ 30. 5. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]