EL: Hamburk téměř jistě v základní skupině

[b]Aktualizováno.[/b] Mohutný krok za postupem do hlavní soutěže Evropské ligy udělali čeští fotbalisté v dresu Hamburku David Jarolím a David Rozehnal. Německý celek triumfoval na půdě francouzského Guingampu 5:1, když se o tři branky HSV postaral Petrič. Jarolím odehrál zápas v základní sestavě, Rozehnal byl jen na lavičce náhradníků.

O senzaci se hned na úvod čtvrtého předkola postarali fotbalisté Košic, když na domácím trávníku remizovali s AS Řím 3:3. Slovenský celek se dostal do vedení v páté minutě zásluhou Milinkoviče a ačkoliv italský soupeř následně zápas díky dvěma brankám kapitána Tottiho a přesné trefě Meneze zcela otočil, poslední slovo měly Košice a zejména střelec Novák, který se v rozmezí deseti minut v závěru utkání postaral o vyrovnání.

V základní sestavě Heerenveenu nastoupili i čeští fotbalisté Michal Švec, Michal Papadopulos a brankář Martin Lejsal. Papadopulos v 82. minutě střídal. V základní sestavě Austrie nastoupili Petr Voříšek a Tomáš Jun. Jun dostal žlutou kartu.

Přehled zápasů 4. předkola Evropské ligy:

FK Teplice - FC Hapoel Tel-Aviv (Izr.) 1:2 (0:0)
Branky: 89. Vondrášek - 74. Enyeama z pen., 90. Vermut. Rozhodčí: Berntsen - Raestad, Larsen (všichni Nor.). ŽK: Vidlička - Jadin, Zandberg, Enyeama. Diváci: 5122.

MFK Košice (SR) - AS Řím (It.) 3:3 (1:1)
Branky: 71. z pen. a 81. Novák, 5. Milinkovič - 38. z pen. a 67. Totti, 52. Menez.

FK Baku (Ázerb.) - FC Basilej (Švýc.) 1:3 (0:0)
Branky: 49. Perez - 71. a 74. Streller, 77. Huggel.

BATE Borisov (Běl.) - Litex Loveč (Bulh.) 0:1 (0:0)
Branka: 81. Sandrinho.

Bnei Jehuda (Izr.) - PSV Eindhoven (Niz.) 0:1 (0:1)
Branka: 23. Afellay.

Trabzonspor (Tur.) - Toulouse (Fr.) 1:3 (1:1)
Branky: 16. Song - 12. a 59. Gignac, 90+1. Mansaré. ČK: 86. Baytar (Trabzonspor).

Guingamp (Fr.) - Hamburger SV (Něm.) 1:5 (0:3)
Branky: 89. Hesl vl. - 11., 26. a 86. Petrič, 7. Guerrero, 51. Berg.

PAOK Soluň (Řec.) - SC Heerenveen (Niz.) 1:1 (0:1)
Branky: 55. Ivič - 45+3. Paulo Henrique.

Breda (Niz.) - Villarreal (Šp.) 1:3 (1:1)
Branky: 17. Loran - 14. Rossi, 49. Ibagaza, 90+2. Joseba Llorente.

Metalurg Doněck (Ukr.) - Austria Vídeň (Rak.) 2:2 (1:1)
Branky: 17. Ekeh, 90+2. Dimitrov - 7. Ačimovič, 48. Diabang. ČK: 70. Diabang (Austria).

CSKA Sofia (Bul.) - Dynamo Moskva (Rus.) 0:0

Sturm Graz (Rak.) - Metalist Charkov (Ukr.) 1:1 (1:0)
Branky: 31. Beichler - 76. Olijnyk.

Rapid Vídeň (Rak.) - Aston Villa (Ang.) 1:0
Branka: 1. Jelavič.