2. lize dál vévodí Ústí, jediné bez ztráty bodu

Ani ve čtvrtém zápase v řadě nepoznali ústečtí fotbalisté hořkost porážky. Na domácím stadionu svěřenci trenéra Svatopluka Habance dokázali porazit do té doby také neporažený Hradec. Severočeši tak mají jako jediní v lize stále plný počet bodů.

Aktuální kolo 2. ligy

Žižkov - Čáslav 1:0 (0:0)

Svěřenci trenéra Vlastimila Petržely opět svoji žižkovskou tvrz uhájili. V domácím prostředí ale opět vyhráli jen 1:0. Podobně jako v zápase s Vítkovicemi měli převahu, ale nedokázali ji vyjádřit brankově. Až v 58. minutě vybojoval Kalod na hranici vápna skoro ztracený míč pro Koukala a střídající hráč zamířil přesně k levé tyči a zajistit vítězství. Čáslav oproti minulému soutěžnímu ročníku zůstává za očekáváním, protože po čtyřech kolech má na svém koutě pouze tři body a propadla se do druhé poloviny tabulky.

Sokolov - Třinec 2:0 (0:0)

Západočeši odstartovali nový soutěžní ročník na výbornou. Nejenže během úvodních čtyř kol ještě nepoznali hořkost porážky, ale na domácím trávníku body neztrácí. V sobotu se o tom mohl naplno přesvědčit Třinec, který dlouho na hřišti Baníku pomýšlel na remízu. Pak ale přišla devítiminutová salva Sokolova s dvěma brankami a naděje na bodový zisk Severomoravanů byly rázem pryč.

Sparta B - Dukla 2:2 (1:0)

Pouze něco málo přes čtyři stovky diváků si našlo cestu na Strahov, kde se hrálo malé pražské derby. V něm rezerva pražské Sparty hostila zatím tápající Duklu a po 48. Minutách to s tým z Julisky nevypadalo vůbec dobře. Sparťanští mladící totiž vedli 2:0. Jenže pak hosté během pěti minut dokázali srovnat a tento výsledek už vydržel až do závěrečného hvizdu.

Vítkovice - Opava 0:0

Svěřenci trenéra Paličky si v nové sezoně připisují první bod do tabulky. Získali ho za domácí bezbrankovou remízu s Opavou. Slezané ale byli třem bodům blíž. Po celý zápas měli prakticky více ze hry a vytvořili si i čtyři vyložené šance, ale ani nová akvizice z ostravského Baníku Vít Přecechtěl nabídnutou příležitost neproměnil. Domácí mohli skórovat dvakrát, ale oni míč do sítě hostujícího gólmana dostat nedokázali.

Hlučín - Zlín 2:0 (0:0)

Tak tohle asi čekal málokdo. Hlučín, který v předchozích třech kolech nezískal ani bod, se dokázal v domácím prostředí vytáhnout na favorizovaný Zlín. Hosté po půlhodině hráli o deseti, protože za ostrý skluz byl vyloučen zlínský brankář, kterého musel nahradit v brance Skácel. Svoji premiéru si ale představoval určitě jinak. Domácí ho ve druhém poločase překonali hned dvakrát a postarali se tím o největší překvapení kola.

Vlašim - Jihlava 0:1 (0:0)

Jihlavané se radují z prvních bodů dovezených ze hřiště soupeře. Postaral se o něj dorážkou do vlašimské branky Michal Veselý, který využil ideální přihrávky od střídajícího Gabriela. Vlašim v prvním poločase byla nejblíže gólu, když nastřelila břevno. V závěru zápasu mohla skórovat i Vysočina, ale nová posila týmu Jiří Šisler, který běžel sám na brankáře, nasměroval svou střelu pouze do tyče.

Ústí nad Labem – Hradec Králové 1:0 (1:0)

O výsledku zápasu rozhodla branka nejlepšího střelce domácích Pavla Karlíka. Ten se do sítě Východočechů trefil už po jedenácti minutách, kdy za záda hostujícího brankáře poslal nechytatelnou hlavičku po centru z rohového kopu. Hradec byl Severočechům více než vyrovnaným soupeřem, ale nedokázal se prosadit gólově. Po čtvrtém kole tak má 2. ligy pouze jediný tým, který zatím dokázal bodovat naplno ve všech zápasech – Ústí nad Labem.

Karviná – Most 4:0 (3:0)

Hosté v úvodu spálili několik vyložených brankových příležitostí. Naopak svěřenci Leoše Kalvody své příležitosti proměnili. Skóre neodpovídá průběhu hry. Kdyby Most měl v koncovce více štěstí, Karviná by třech bodů nedosáhla tak snadno.