Sparta přehrála lídra a zaslouženě bere tři body

[b]Aktualizováno.[/b] Fanoušci na Letné mohou být právem spokojeni. Sparta byla proti Jablonci lepším týmem a po zásluze si připsala tři body za výhru 2:0. První branku domácího mužstva vstřelil Kušnír, druhou přidal aktivní Wilfried.

Jablonečtí přijeli na Letnou v pozici lídra tabulky a zvolili hru na jednoho útočníka se zesíleným středem pole, jemuž velel nový muž - Marek Jarolím, který začátkem týdne přestoupil ze Slavie. Vpředu operoval pouze Lafata, doplňovaný střídavě třemi záložníky. Byl nebezpečný už v 11. minutě, když mu zleva pěkně nacentroval Kovařík. Blažek Lafatovu střelu kryl. Aktivní hra vynesla hostům do přestávky ještě další vyloženou šanci. Ve 31. minutě vystřelil z dálky Eliáš, obrana ránu zblokovala, ale pouze odrazila míč ke Kovaříkovi. Ten vystřelil technicky k tyči, ale Blažek balón skokem dostihl.

Sparta měla převahu a zejména její akce po pravé straně, které rozvíjeli Kušnír se Žofčákem, byly nebezpečné. Obrovskou příležitost měli domácí ve 23. minutě. Ránu velmi dobře hrajícího Bonyho Wilfrieda vyrazil brankář Jablonce Michal Špit před sebe a kryl i dorážku Vacka, třetí ránu však Wilfried nenamířil přesně. Velmi mladý útok Sparty, složený z hráčů juniorského věku - Wilfriedovi je 20 let, Kadlecovi 17 - Jablonci hodně zatápěl. Ve 28. minutě byl v gólové pozici po kolmé přihrávce Žofčáka Kadlec, ale míč si nedokázal zpracovat a Špit mu ho sebral. Ve 39. minutě dal Wilfried branku, ale rozhodčí ji neuznali kvůli ofsajdu centrujícího Pamiče. V závěru poločasu měla Sparta poměrně velký tlak a ve 45. minutě se v souboji se zkušeným Drskem prosadil opět Wilfried. Jeho tvrdou střelu ze 20 metrů kryl opět Špit.

Po přestávce Sparta jasně ovládla hru, protože na aktivitě přidala i její levá strana a zejména krajní obránce Manuel Pamič posílal před branku Jablonce krásné centry a z dálky střílel. V 53. a 57. minutě tým hostí opět výtečně podržel brankář Špit. Vyrazil bombu Kušníra pod břevno, odvrátil i tvrdou ránu Pamiče k tyči. Několik střel minulo jabloneckou branku, ale v 59. minutě už Špit kapituloval. Kadlec posunul míč obránci Kušnírovi, jenž si udělal výlet do velkého čtverce, ten technicky prošel napříč obranou a střelou mezi nohama Zábojníka Špita poprvé překonal.

Další nebezpečnou hlavičku po rohu vyslal Hubník, Špit vyrazil střelu Žofčáka a v 70. minutě skóroval Bony Wilfried. Dostal ideální centr ze strany od Pamiče, míč si zpracoval a z běhu přesně trefil. Jablonec sice přidal, změnil rozestavění, po příchodu Vukoviče hrál na dva útočníky, ale na rozjetou Spartu to neplatilo. Jedinou příležitost hostí měl stoper Drsek, který vyrazil před pokutové území a tvrdou ranou po zemi v 78. minutě hodně zaměstnal Blažka.

Sparta přehrávala Jablonec až do konce a v dalších dvou příležitostech se v závěru ocitli ještě střídající Kucka a Wilfried. Sparta zvítězila zcela zaslouženě.

AC Sparta Praha - FK Baumit Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 59. Kušnír, 70. Wilfried. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Řepka - M. Jarolím. Diváci: 7521.

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Řepka, Hubník, Pamič, - Žofčák, Zeman (72. Kalouda), Kovba (89. Kucka), Vacek - Wilfried, Kadlec (83. Holenda). Trenér: Jozef Chovanec.

FK BAUMIT Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (63. Krejčí) - Michálek (75. Vukovič), Eliáš, M. Jarolím, Pavlík, Kovařík - Lafata. Trenér: František Komňacký.