Juventus šlápl vedle, Inter znovu zvýšil náskok

Už na sedm bodů navýšil svůj náskok na čele tabulky Inter Milán. Druhý Juventus totiž doma prohrál s Neapolí, zatímco Inter s přehledem vyhrál na půdě Livorna.

Statistiky a aktuální tabulka Serie A

Neapol otočila v Turíně

Juventus měl podle předpokladů jít doma proti Neapoli pro tři body. Jenomže Neapol už minule v závěru sebrala dva body Milánu a Juventus nakonec dopadl ještě hůře. Přitom všechno šlo podle turínského plánu, díky Trezeguetovi s Giovincem vedli Bianconeri v 55. minutě o dvě branky. Jenomže po pěti minutách od druhé branky snížil Marek Hamšík a po dalších pár minutách vyrovnal Dátolo. Juventus šel do kolen a deset minut před koncem přidal další branku Marek Hamšík a rozhodl o překvapivé výhře Neapole. Zmar Juventusu dokumentovala i červená karta pro Amauriho, který ji viděl pár minut před ukončením zápasu.

To Inter zvládl svůj zápas v pohodě. V poločase sice hrál v Livornu pouze bezbrankovou remízu, ale v poločase přišel do hry Eto'o a pomohl Interu k výhře. Hned pár minut po přestávce se trefil Diago Milito a prakticky rozhodl. Inter pak v pohodě držel těsné vedení až do 80. minuty, kdy přidal pojistku Maicon a definitivně rozhodl o výhře favorita.

Borriello zařídil výhru Milána

Po dlouhé době se do základní sestavy vrátil Marco Borriello a Milán má opět hrdinu. Borriella dlouho do hry nepouštěli zdravotní problémy, o víkendu proti Parmě ale ukázal, proč je tolik ceněným útočníkem. Ještě neuplinula úvodní čtvrthodina a Milán už brankou Borriella vedl. Milán pak dlouho držel nejtěsnější vedení, pojistku přidal až v nastaveném čase druhé půle znovu Marco Borriello. Pro Borriella to byli první dvě letošní branky, pro Milán snad znamení, že ofensiva už nebude stát pouze na Patovi.

Sampdoria už zřejmě definitivně přišla o skvělou formu z úvodu sezony. Doria už přišla o druhé místo, teď ztratila další body. Tým Luigi Del Neriho nedokázal doma dát branku Bari a bere tak pouze bod za bezbrankovou remízu. Bezbranek skončil také zápas janovského CFC, bod ze hřiště Palerma je ale spíše úspěchem.

Fiorentina nakonec udolala Catanii

Těžký zápas plný krásných branek má za sebou Fiorentina. Fialky sice byli jasným favoritem a šli už ve 4. minutě do vedení brankou Marchionniho, ale zápas měl být ještě velmi zajímavý. Na konci první půle totiž viděl druhou žlutou domácí Dainelli a fialky šli do deseti. Hned pár minut po přestávce navíc vyrovnal krásnou střelou Mascara a Catania byla na koni. Jenomže po hodině hry viděl červenou kartu také hostující Capuano a pro výhru vykročila Fiorentina. Za pár minut už totiž fialky vedli, když druhou branku přidal znovu Marchionni. Definitivni pojistku přidal až v samém závěru Alberto Gilardino.

Otáčet zápas musel AS Řím. Do Říma totiž dorazila Bologna a po půlhodině hry šla do vedení brankou Adailtona. Řím ale rychle vyrovnal Vučiničem a útočil na výhru. Tu nakonec zařídil pár minut po přestávce Simone Perrotta a poslal Bolognu domů bez bodu. Naopak Lazio všechny body na hřišti Sieny nevybojovalo, na vedoucí trefu Mauriho totiž zareagoval Massimo Maccarone. Vedení neudrželo ani Udine na půdě Chieva, na trefu Floro Florese z první půle odpověděl v druhé poločase domácí stoper Yepes. Naopak hladkou výhru si připsalo Cagliari. O jeho výhře 3:0 nad Atalantou rozhodli už v prvním poločase dvěma brankami Nené a proměněnou penaltou Matri.