Chelsea smetla Sunderland a upevnila si vedení

[b]AKTUALIZOVÁNO[/b] Hráči Chelsea deklasovali ve 22. kole anglické ligy Sunderland 7:2 a dál vedou tabulku s jednobodovým náskokem před Manchesterem United. Obhájce titulu dnes porazil 3:0 Burnley. Londýnský celek má však zápas k dobru.

Aktuální tabulka Premier League

Devítigólový zápas na stadionu Stamford Bridge odstartoval už v osmé minutě francouzský útočník Anelka. Do konce poločasu ho napodobili spoluhráči Malouda, Ashley Cole a Lampard a o výsledku bylo rozhodnuto. Londýnský celek pokračoval i bez hráčů startujících na mistrovství Afriky v exhibičním duchu. V druhé půli skórovali Ballack a podruhé v zápase Anelka s Lampardem.

Petr Čech v brance "Blues" moc práce neměl, ale přesto dvakrát inkasoval. První gól mu dal v 56. minutě přesnou střelou střídající Nizozemec Zenden, podruhé ho zblízka překonal v nastaveném čase po standardní situaci nejlepší střelec Sunderlandu Bent.

Manchester United se na svém hřišti proti nováčkovi z Burnley dlouho nedokázal prosadit. První branku vstřelil až v 64. minutě Bulhar Berbatov. Pojistku přidal o pět minut později jeho kolega z útoku Rooney, jenž se patnáctým ligovým gólem posunul do čela tabulky střelců. V nastaveném čase uzavřel skóre premiérovým gólem v dresu "Red Devils" střídající senegalský útočník Mame Diouf.

Fotbalistům Liverpoolu se nadále nedaří a dnes přišli gólem v poslední minutě o vítězství na hřišti Stoke. Zápas skončil 1:1. Pro Liverpool to byl další neúspěch po středečním vyřazení z Anglického poháru s druholigovým Readingem.

Hosty, kterým chyběli zranění Torres a Gerrard, poslal do vedení v 57. minutě po trestném kopu Kyrgiakos. Řecký stoper svým prvním gólem v anglické lize potrestal zaváhání domácího brankáře a obrany.

Liverpool ale těsný náskok neudržel. Fotbalisté Stoke z velkého tlaku vyrovnali v 90. minutě, kdy z další standardní situace skóroval německý obránce Huth. Hosté přece jen mohli rozhodnout, ale nizozemský útočník Kuijt trefil v nastaveném času pouze tyč.

Necelých patnáct minut v závěru odehrál při své premiéře v dresu Liverpoolu Argentinec Maxi Rodríguez, který v týdnu přestoupil z Atlétika Madrid.