Rozhodčí upřel Plzni dva góly, Brno v závěru vyrovnalo

Divácky pohledný zápas mezi Brnem a Plzní skončil nerozhodně 2:2. Domácí sice vedli, ale hostující celek dokázal skóre otočit díky přesným trefám exsparťanů Rezka a Koláře. Hosty v závěru potopil rozhodčí, který pro údajné postavení mimo hru neuznal Západočechům dvě regulérní branky, domácí pak v nastavení zásluhou Dostálka srovnali.

Kompletní statistiky z utkání Brno - Plzeň

První velkou šanci si vytvořila Plzeň hned ve druhé minutě utkání, když Horváth vybídl krásnou kolmicí Koláře k samostatnému úniku. Hostujícího záložníka ale brankář Doležal díky včasnému vyběhnutí vychytal.

Také domácí dlouho neotáleli. Neuplynula ani čtvrthodina od úvodního hvizdu, když Brno poprvé rozvlnilo síť za Daňkovou brankou. Kalabiška se skvělým způsobem uvolnil na levé straně přes Rajtorala a poslal přesný centr přímo na nohu Rabušice, který z voleje zamířil k pravé tyči.

Deset minut před koncem hosté srovnali. Horváth poslal do vápna střílený centr, který se po Trousilově teči odrazil od břevna přímo na nohu Rezka. Pro něj už nebyl problém skórovat. Přestože v první půli už žádný gól nepadl, byl k vidění zajímavý a hlavně oboustranně útočný fotbal. Cestu na něj si ale našlo pouhých 1821 diváků.

Ten pokračoval také ve druhé půli. Pět minut po jejím začátku se z vedoucí branky radovali Plzeňští a byl u toho znovu hračička Horváth. Po jeho přesném centru do vápna se zblízka nemohl Kolář mýlit, Doležal byl na jeho hlavičku příliš krátký.

V 69. minutě mohl svůj druhý gól v utkání oslavit Rezek, z přímého kopu ale nastřelil jen tyč. O chvíli později málem navýšil vedení hostů Petržela, jenž se dostal v šestnáctce k odraženému míči, ale nechal vyniknout vyběhnutého Doležala.

Domácí tým se dostal ke slovu čtvrthodiny před koncem a byl to střelec první branky Rabušic, kdo mohl srovnat stav. Brněnský útočník po přihrávce Dostálka tvrdě vypálil, Daněk ale jeho pokus stačil vyrazit.

Definitivně rozhodnout ve prospěchu hostů mohl další exsparťan Petržela, jeho branka však nebyla pro mylně posouzený ofsajd uznána. Podobná situace nastala i po gólu Jiráčka o šest minut později. Také v tomto případě asistent rozhodčího signalizoval postavení mimo hru, jež nebylo.

Nepřízeň rozhodčích v závěru zápasu Západočechy musela víc než mrzet. Těsně před koncem vstřelil brněnský Dostálek, ke kterému se dostal ze skrumáže odražený míč, vyrovnávací branku na konečných 2:2. Hosté tak museli spolknout hodně hořkou pilulku.