Anglie vyplenila Wales, Němci se vyřádili na Beránkově Kazachstánu

Co také přinesl sobotní kvalifikační nášup? Reprezentanti Ruska jen remizovali na půdě Arménie 0:0. Anglie pak vyhrála na půdě Walesu 2:0 a Německo rozstřílelo Kazachstán 4:0.

Anglie si na půdě Walesu vybudovala náskok již v prvním poločase. Do vedení ji poslal proměněnou penaltou brzy Lampard, aby po čtvrthodině hry zvýraznil náskok favorita kanonýr Bent. Vítězný tým tak díky tříbodovému zisku poskočil na průběžné první místo v kvalifikační skupině G, když má na kontě deset bodů. Druhá Černá Hora byla stejně úspěšná, ale má horší skore.

Chorvati ve skupině F poprvé prohráli, když na půdě Gruzie podlehli 0:1, v nastavení skóroval Siradze. Chorvatsko kleslo na druhé místo tabulky. Do čela skupiny poskočili díky výhře na Maltě Řekové.

Německo na domácí půdě splnilo roli favorita, když vyhrálo nad Kazachstánem 4:0. Svěřenci českého kouče Miroslava Beránka inkasovali poprvé už po třech minutách, když se prosadil útočník Klose. Ten pak v závěru i výhru Němců pečetil na 4:0, dvakrát se mezi střelce zapsal i Müller. Kazachstán je v tabulce skupiny A na posledním místě bez jediného získaného bodu. Němci naopak skupinu vedou, když z pěti utkání vytěžili patnáct bodů.

Hráči Slovenska vyhráli v sobotu nad Andorrou 1:0 a jejich kouč Vladimír Weiss starší si pořádně oddechl. "Moderní fotbal je založený na bojovném a disciplinovaném výkonu a takový dnes předvedla i Andorra. My jsme splnili svůj cíl, s kterým jsme do zápasu šli, tedy vyhrát a získat tři body. S tím můžeme být spokojení. Já osobně jsem očekával vyšší výhru, doufal jsem, že to bude 3:0. Bohužel, tohle nevyšlo. Před koncem jsme se i báli o výsledek, ale stále jsem věřil, že uspějeme," svěřil se trenér našich východních sousedů.