Teplice podlehly boleslavskému celku před vlastními diváky

Teplice prohrály v sobotním zápase 23. kola Gambrinus ligy doma s Mladou Boleslaví 1:2. Domácí tým poslal do vedení po dvaceti minutách Mahmutovič, ale Boleslav ještě do poločasu srovnala a rozhodující branku nakonec vstřelil Fabián v poslední minutě utkání.

Od úvodního hvizdu měly navrch Teplice. Domácí tým lépe kombinoval, dokázal se prosadit v osobních soubojích a několikrát si vytvořil závar v pokutovém území Boleslavi. Už v 6. minutě se dostal do velké šance Verbíř, ale jeho střelu vytáhl brankář Šeda. O pět minut později uvolnil Vachoušek patičkou Mahmutoviče, střela bosenského útočníka z hranice velkého vápna však proletěla těsně vedle branky hostů.

Teplice v první dvacetiminutovce zmáčkly svého soupeře až na obrannou šestnáctku, v 15. minutě našel aktivní Verbíř přesným centrem hlavu Mahmutoviče, ale jeho pokus ještě zastavila tyč. Na vedoucí branku si severočeský celek musel počkat až do 20. minuty. Střelu Vachouška totiž boleslavský brankář Šeda neudržel a zblízka se prosadil důrazný Mahmutovič. Tepličtí se po vedoucí brance uspokojili a Mladá Boleslav ještě před odchodem do šaten srovnala.

První vážná šance hostů mužstva přišla ve 32. minutě. K odraženému míči se dostal na levém křídle Kúdela, který postupoval sám na brankáře Slavíka, ale v rozhodující chvíli namířil svou střelu jen do tyče. O minutu později se už skóre měnilo - Mendy si našel v teplickém vápně dostatek prostoru a
přihrávkou vybídl ke skórování Chramostu. Boleslavský mladík celou akci završil nádhernou patičkou, po které se domácí obrana i s brankářem Slavíkem pouze ohlédla.

Po změně stran zahrozili znovu jako první tepličtí fotbalisté a opět u toho byl bosenský rychlík Mahmutovič. Ten v 52. minutě utekl po levé straně hřiště Kyselovi i clonícímu Rolkovi, jeho střelu levačkou však podruhé v zápase zastavila tyč. Hosté z Boleslavi hrozili především z rychlých protiútoků, také oni se však trápili ve finální fázi. Do slibných střeleckých možností se dostali v 54. minutě Kulič i o deset minut později Chramosta, žádný z hostujících útočníků ale Slavíka v teplické brance nepřekonal.

Vyrovnanou partii mohli nakonec rozhodnout domácí, v 69. minutě se totiž prosmýkl přes Johanu Mahmutovič a jeho střílený centr proletěl těsně před brankou. Vedení nakonec strhli na svou stranu hosté, v 90. minutě totiž zůstal v teplickém vápně nekrytý Fabián a pěknou střelou, která se ještě otřela o tyč, překonal teplického gólmana. Boleslav si tak z Teplic odvezla tříbodový zisk a posunula se na čtvrté místo tabulky.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 20. Mahmutovič - 33. Chramosta, 90. Fabián.
Teplice: Slavík - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (74. Kalivoda), Ljevakovič, Čajič (90. L. Došek), J. Mareš (88. Jungr) - Vachoušek, Mahmutovič.
Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Rolko, Mach - Mendy (86. Dimoutsos), Opiela (73. V. Procházka), Kúdela, Fabián - Kulič (68. Táborský), Chramosta.