Plzeň branku Barcelony netrefila, výsledkově ale nevyhořela

Favorizovaný tým Barcelony porazil ve středečním utkání 3. kola základní skupiny Ligy mistrů doma Viktorii Plzeň 2:0. Západočeši si na Nou Campu nevytvořili žádnou výraznější možnost ke skórování, s výsledkem však mohou být nakonec spokojeni.

Hráči českého mistra byli podle očekávání už od prvních minut pod soustavným tlakem Barcelony, která v 10. minutě ukázala, v čem spočívá její fotbalové umění. Po narážečce Iniesty s Messim se barcelonský záložník dostal do plzeňského vápna, lehce si obhodil Čišovského a poslal svůj tým do vedení.

Katalánci drželi míč, kombinovali na krátké vzdálenosti a vytvořili si i další šance, naproti tomu plzeňský celek se po přílišném respektu na Nou Campu pomalu rozkoukával a jeho akce končily většinou hned v zárodku nebo v předfinální fázi špatnou přihrávkou. Domácí kanonýři se však dlouho zastřelovali, přičemž Messi trefil na konci prvního poločasu z přímého kopu jen tyčku.

Po změně stran se Viktoria ocitla pod obrovským tlakem, nedařilo se jí podržet míč, ani přihrát směrem dopředu. Hlavním tahounem barcelonské ofenzivní mašiny byl znovu Messi, ale v koncovce se mu příliš nedařilo. Jeho fotbalová kouzla, především sólový průnik do plzeňského vápna po hodině hry, který znovu zastavila až tyč, však brala dech.

O pár minut později už Argentinec překonal ležícího brankáře Čecha, ale gól mu na poslední chvíli sebral z kopačky Limberský. Plzeň se po změně stran téměř nedostala k míči, rychle ztrácela síly a druhá branka Barcelony dlouho visela ve vzduchu. Nakonec přišla v 82. minutě po hrubé chybě Petržely, který na půlicí čáře zbytečně ztratil míč a rychlý protiútok Barcelony zakončil přesnou střelou do sítě David Villa.

Český tým už v závěru neinkasoval a z Nou Campu nakonec odjel s prohrou 0:2, která je vzhledem k průběhu utkání pro Západočechy více než přijatelná. Plzeň v Barceloně ani jednou nevystřelila na branku španělského giganta, přesto si i po třetích zápasech udržela 3. místo ve skupině H. Napomohla jí k tomu prohra BATE Borisov 0:2 na milánském San Siru.

Liga mistrů, 3. zápas skupiny H:

FC Barcelona - FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 10. Iniesta, 82. Villa. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Krstevski (všichni Mak.). Diváci: 74 736.

FC Barcelona: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta (85. Keita) - Pedro, Messi, Villa (88. Cuenca). Trenér: Josep Guardiola.

FC Viktoria Plzeň: M. Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (86. Darida), Kolář, Pilař (75. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Pavel Vrba.