Chelsea zůstala bez bodů, United Aston Ville nasázeli 4 góly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea ve 32. kole anglické ligy překvapivě prohrála na hřišti Crystalu Palace 0:1 a už v sobotu ji může na prvním místě tabulky dostihnout Manchester City. Manchester United otočil zápas s Aston Villou a vyhrál 4:1. Matěj Vydra nastoupil v základní sestavě West Bromwiche a přispěl asistencí k remíze 3:3 s Cardiffem.

10 nejdražších kádrů evropské scény

Chelsea nenavázala na výborný výkon s Arsenalem z minulého týdne a připsala si druhou venkovní porážku za sebou. V 52. minutě se hlavou nešťastně trefil do vlastní brány obránce John Terry a první tým Premier League s nováčkem prohrál poprvé od roku 1990.

"Blues" tak podruhé v řadě nevstřelili venku gól a tabulku vedou o jediný bod před Liverpoolem, který má zápas k dobru. Třetí Manchester City odehrál o tři zápasy méně a na Chelsea ztrácí tři body.

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney se trefil dvakrát do sítě Aston Villy a v historické tabulce střelců Premier League je se 171 brankami již na čtvrtém místě, na kterém vystřídal Franka Lamparda z Chelsea.

Utkání na hřišti United přitom začala lépe hostující Aston Villa: ve 12. minutě domácí obránce Rafael fauloval a Ashley Westwood se z přímého kopu nemýlil. United však brzy vyrovnali, když Šindži Kagawa poslal centr do šestnáctky a Rooney hlavou umístil míč k tyči.

Na konci prvního poločasu pak po zákroku Leandra Bacuny na středopolaře Juana Matu proměnil Rooney penaltu a připsal si patnáctou trefu v sezoně. V 58. minutě přidal třetí branku United Mata, jenž za "Rudé ďábly" skóroval poprvé od lednového příchodu z Chelsea. V nastavení se prosadil také střídající Javier Hernández.

Manchester, který se v úterý utká ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, získal na svém stadionu tři body poprvé od 28. ledna. Hráče nerozhodilo ani letadlo, nesoucí nad stadionem transparent "Ten nepravý; Moyes ven", na jehož let se složili nespokojení fanoušci. Na tribunách Old Traffordu se slogan proti kouči Davidu Moyesovi navíc nedočkal příliš kladného přijetí.

Český útočník Vydra nastoupil v základní sestavě West Bromwiche proti Cardiffu a v deváté minutě asistoval Grahamu Dorransovi, jenž zvýšil na 2:0. West Bromwich však v důležitém souboji o udržení neudržel vedení 2:0 ani 3:2 a remizoval 3:3.

Premier League - 32. kolo:

Manchester United - Aston Villa 4:1 (20. a 45. z pen. Rooney, 58. Mata, 90.+1 Hernández - 13. Westwood)
Crystal Palace - Chelsea 1:0 (52. vlastní Terry)
Southampton - Newcastle 4:0 (45.+1 a 89. Rodriguez, 49. Lambert, 70. Lallana)
Stoke - Hull 1:0 (62. Odemwingie)
Swansea - Norwich 3:0 (30. a 38. De Guzmán, 75. Routledge)
West Bromwich - Cardiff 3:3 (2. Amalfitano, 9. Dorrans, 90.+4 Bifouma - 30. Mutch, 73. Caulker, 90.+5 Möller Dähli)