Matný Liberec dostal trojku v Příbrami, Ostrava opět prohrála

Hráči Příbrami poprvé po pěti zápasech porazili Liberec. V utkání 24. ligového kola zvítězili doma 3:1, na vlastním hřišti bodovali v šestém z posledních sedmi duelů a opět se vzdálili sestupovým příčkám na rozdíl čtyř bodů. Slovan dnes vedl po trefě Sackeyho, domácí ale otočili skóre po dvou penaltách, které proměnil Řezníček. V závěru přidal pojistku Krbeček. Liberec venku prohrál potřetí za sebou a nevyužil šanci dostat se před čtvrté Teplice. Nedařilo se ani Ostravě, která prohrála duel se Slováckem.

Trápení Liberce využila Příbram

Oba týmy se od začátku snažily hrát aktivně. Jako první zahrozil Liberec, Pavelkův gól hlavou ale neplatil kvůli ofsajdu. Příbram se dostala do tlaku díky sérii rohových kopů. Jugasovu střelu ale vyrazil brankář Kovář a pak si poradil i s hlavičkou Hájovského. Ve 26. minutě střílel Řezníček nad.

O tři minuty později však udeřili hosté. Sackey napřáhl za vápnem a jeho přízemní střela z voleje zapadla přesně k zadní tyči. Ghanský záložník se dočkal první trefy v české lize.

Hned za dvě minuty ale bylo vyrovnáno. Sudí Ardeleánu nařídil po souboji hostujícího Rajnocha s Mašánem penaltu, kterou s přehledem proměnil Řezníček. Slovan si pak mohl vzít ztracené vedení zpět, kdyby neprováhal přečíslení tří na jednoho.

Do druhé půle lépe vstoupila Příbram. Pilík, hrající 150. ligové utkání, poslal nadýchaný centr do vápna, kam si naběhl Řezníček a hlavičkou těsně minul.

V 52. minutě už domácí slavili obrat. Po zákroku Rajnocha na střídajícího Danoského odpískal Ardeleánu druhou penaltu a Řezníček si s ní poradil stejně chladnokrevně jako s tou první. Příbramský útočník vstřelil už šestou jarní branku.

Liberec se po obratu snažil vyrovnat, do gólové šance se ale nedostal. Naopak v 74. minutě si domácí pojistili tři body. Danoski kolmicí vysunul Krbečka a ten prostřelil Kováře. Příbram tak dala Slovanu za dnešní utkání stejně branek jako za předchozích pět vzájemných soubojů.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 3:1 (1:1)

Branky: 31. a 52. obě z pen. Řezníček, 74. Krbeček - 29. Sackey. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Hrabovský. ŽK: Zeman - Sackey, Rybalka, Rajnoch.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - T. Pilík, Tarczal, Krbeček, Mašán (62. Volešák), Zeman (46. Danoski) - Řezníček (85. Stratil). Trenér: Čuhel.
Liberec: Kovář - Coufal, Pimpara, Rajnoch, Frýdek - Kolár (69. Káva), Rybalka (77. Obročník), M. Jarolím, Sackey, Pavelka - Budnik (60. Luckassen). Trenér: Šilhavý.

Ostrava neporazila ani Slovácko

Hráči Ostravy prohráli ve 24. kole první ligy se Slováckem 0:1. Vítězný gól vstřelil v třetí minutě nastaveného času z přímého kopu Milan Kerbr a prodloužil ostravskou sérii bez výhry na patnáct zápasů. Poslední tým tabulky navíc přišel o vyloučeného stopera Michala Frydrycha.

Hrozbu sestupu donutila ostravského kouče Františka Komňackého poprvé na jaře postavit do základu útočníka Svěrkoše a ten měl také po neurovnaném úvodu ve 20. minutě první šanci po Krmenčíkově prostrčení za obranu, leč gólman Heča jeho křížnou střelou k tyči nohou zlikvidoval.

Ostravu však v existenčním utkání svazovala tréma a strach. Řada přihrávek skončila v zemi nikoho, a když se úvodní nápor Baníku nedostavil, vystrkovalo drápky Slovácko. Petr však po půlhodině brejk nezakončil a táhlou ránu Šimka vyrazil Pavlenka.

Trochu strnulou ofenzívu Baníku rozhýbal Ghaňan Narh, který v 39. minutě střídal zraněného Škutku. Hned prvním kontaktem s míčem udělal zmatek v hostující obraně, posunul balon Štěpánovi, kterému se vrhl po nohy Heča.

Subtilního útočníka tmavé pleti byl po obrátce plný trávník. Patičkou naservíroval míč na velké vápno Kukecovi, který ale mířil do Hečovy náruče. Baník pak rozehrál svou nejlepší sekvenci v zápase a v 56. minutě měl hned dvakrát blizoučko ke gólu. Heča však bravurně vytěsnil Narhovu hlavičku a vzápětí zneškodnil i Svěrkošův únik.

Hosté odolali a kontrovali ofenzívou. Pavlenku ve druhé půli doslova zasypali ranami z dálky a při pokusech Šumulikoskiho nebo Valenty měl domácí gólman plné ruce práce. Slovácko nakonec díky riskantnější hře soupeře mělo k bodům blíže. Kerbr se dvakrát šikovně dostal přes Vengřinka, ale hlavně druhou příležitost pohřbil bombou nad.

Kerbr ale svůj festival zahozených příležitostí nemohl ukončit lépe. Frydrych v nastavení zezadu fauloval unikajícího Trávníka, dostal červenou kartu, ale daleko horší trest pro Ostravu přichystal Kerbr, který z přímého kopu ranou přes zeď rozhodl o vítězství Slovácka.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 90.+3 Kerbr. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Zeman. ŽK: Vengřinek - Kerbr. ČK: 90.+2. Frydrych (Ostrava). Diváci: 5491.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Kaša, Frydrych, Sukup - Štěpán, Greguš, Kukec, Krmenčík - Svěrkoš (82. Foltýn), Škutka (39. Narh). Trenér: Komňacký.
Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Diviš (63. Havlík), Petr, Šumulikoski, Valenta (90. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.