Sedmá výhra v řadě katapultovala Sigmu do čela druhé ligy

Jihočeský tým Táborska našel poprvé ve Fotbalové národní lize přemožitele. V dohrávce 10. kola totiž nestačil na exligovou Sigmu Olomouc, které podlehl 1:2.

Šest českých fotbalistů, kteří si zahráli první portugalskou ligu

Hanácký celek, který dokázal zvítězit posedmé za sebou, tak vystřídal na čele tabulky Frťalův Varnsdorf, na který má bodový náskok. Dva body za lídrem je úterní poražený ze Sezimova Ústí.

Celek zkušeného kouče Leoše Kalvody nastartovala již druhá minuty, kdy se ke smutku 2711 přítomných diváků prosadil Vepřek. Když se pár minut po změně stran dostal ke gólovému zakončení Zahradníček, zdálo se, že hostům už tři body nikdo nevezme.

Domácí však záhy snížili zásluhou Musiola a na půdě Táborska ještě bylo pořádně horko. Tím spíš, když byla v 71. minutě nastřelena tyč olomoucké svatyně. Konstrukce branka se však posléze rozezněla i na druhé straně.

Dohrávka 10. kola FNL:

FC Mas Táborsko - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 58. Musiol – 2. Vepřek, 53. Zahradníček. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Vaňkát. ŽK: Džafić (Táborsko). Diváci: 2 711.

FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Hric, Ciferský, Divíšek – Presl (73. Tusjak), Šiml (46. Traore), Javorek, Nešický, Džafić – Musiol (72. Strnad).

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Cana, Plšek (58. Ordoš), Navrátil (72. Falta) – Vašíček (80. Habusta).

Hrozí Ďolíčku demolice? Stav je nepřehledný - volby prý byly cinklé!