Sparta v přípravě dostala pětibrankový příděl od Eindhovenu

Pražská Sparta utrpěla na Kanárských ostrovech debakl od lídra nizozemské nejvyšší soutěže. Začátek turnaje v Maspalomas letenskému celku hrubě nevyšel, neboť ho PSV Eindhoven v druhém poločase zasypal salvou střel a vyhrál 5:2. V dalším utkání, které je na pořadu v úterý, změří Sparta síly s Celtikem Glasgow.

Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

Sparta se během prvního poločasu ujala dvoubrankového náskoku po brankách Dočkala a Lafaty, jenže Eindhoven díky střele Mahera těsně před změnou stran snížil. Během druhého poločasu pak elitní nizozemský celek prokázal svou kvalitu a Spartu na hřišti již k ničemu nepustil. Nejprve se prosadil Depay, dvě branky přidal De Jong a Wijnaldum nakonec upravil na konečných 5:2. Svou roli zřejmě sehrála i změna v obraně, kterou chtěl kouč Lavička vyzkoušet.

Turnaj v Maspalomas:

Sparta Praha - PSV Eindhoven 2:5 (2:1)

Branky: 35. Dočkal, 37. Lafata - 71. a 75. De Jong, 44. Maher, 66. Depay, 86. Wijnaldum.

Sparta: Štěch - Jánoš, Kováč (61. J. Brabec), Holek, Costa - Matějovský, Vacek (71. Picault), Mareček - Dočkal (80. Schick), Krejčí (80. Podaný) - Lafata.