Review: Southampton - Liverpool. Přestřelka na jihu Anglie nabídla osm branek

V posledním 38. kole anglické Premier League remizoval domácí Southampton s Liverpoolem 4:4. Reds se dostali po trefách Dioga Joty a Roberta Firmina už ve 14. minutě do dvoubrankového vedení. O nadějný náskok ale ještě do přestávky přišli i kvůli skvěle hrajícímu Kamaldeenovi Sulemanovi. Gólový festival pokračoval i po změně stran, když se Saints dokonce dostali do vedení. Závěrečné slovo měl však portugalský snajpr, jenž si stejně jako jeho ghanský protivník připsal po dvou přesných zásazích.

Southampton - Liverpool 4:4

Branky: 28. a 48. Sulemana, 19. Ward-Prowse, 64. Armstrong - 10. a 73. Diogo Jota, 14. Firmino, 72. Gakpo

Hráči Liverpoolu vstupovali do závěrečného klání sezony s jistotou pátého místa. Za to však mohl být výběr Jürgena Kloppa vzhledem k průběhu sezony rád, jelikož po drtivou většinu ligového kolotoče okupoval příčky, které mu nezaručovaly ani účast v evropských pohárech. Po povedeném dubnu, podpořeném skvělými výkony produktivního Mohameda Salaha, si přece jen Reds reputaci napravili. To se však nepovedlo Saints, kteří se po 12 zápasech bez výhry nacházeli na úplném chvostu tabulky.

A poslední tým tabulky již smířený se sestupem nezačal utkání dobře. Naopak to by Kloppův výběr, který začal koncertovat. V rozmezí čtyř minut se prosadili Diogo Jota a Firmino. Prvně jmenovaný využil hrubé chyby soupeře a druhý profesorsky využil milimetrovou přihrávku. Tím ale gólové hody neskončily, tentokrát se o slovo přihlásili i Saints, konkrétně James Ward-Prowse, který přízemní střelou do pravého rohu branky snížil nepříznivý stav. Solidně hrající tým ze St. Mary's hrál o čest a ve 28. minutě bylo manko smazáno díky Sulemanovi, který využil přihrávky od Thea Walcotta.

Domácí tým se snažil i po začátku druhé půle o důstojné rozlučkové představení, namlsaný Sulemana předvedl skvělou individuální akci a odměnou za jeho urputnost mu byl druhý gól ze 48. minuty. Rozzlobený trenér Klopp sáhl k široké obměně mužstva a mohl jen doufat, že jeho tým nepřipustí domácímu celku všechny body. Nastartovaní svěřenci Rubena Sellese ale hodlali exhibici dotáhnout do konce, Adam Armstrong využil již několikátého zaváhání obrany soupeře a tváří v tvář brankáři Caoimhinu Kelleherovi nekompromisně zavěsil. Jestliže se v předešlých minutách dalo mluvit o kolapsu Liverpoolu, pak se něčemu podobnému nevyhnuli ani hráči týmu z jihu Anglie. V 72. minutě po skvělé kombinaci uklidil míč do prázdné branky střídající Cody Gakpo. Pouhá další minuta stačila k tomu, aby se do zápisu utkání vepsal druhý dvougólový střelec, Diogo Jota.

Southampton tak zakončil svou pouť mezi anglickou elitou remízou, Liverpool zase dovršil sezonu připomínající jízdu na horské dráze 11. zápasem v řadě bez porážky.