Bayern znovu otáčel, Hoffenheim se vrací do čela

Očekávaný šlágr 10. kola Bundesligy obstarali Werder Brémy s Bayerem Leverkusen. A v tomto utkání se nakonec trochu překvapivě radoval z výhry hostující Bayer.

Kdo pozorně sledoval celé utkání nemohl shledat na vítězství Leverkusenu nic překvapivého. Od prvních minut měl Bayer častěji míč ve své moci a postupně si vypracovával i brankové příležitosti. O rozruch se staral především Patrik Helmes. Tento rychlík si hravě věděl rady s vysokými zadáky Werderu. Po jednom z jeho průniků protáhl brankáře Vandera střílející Kiessling. Jindy sám Helmes z dobré pozice branku minul. Z bezbrankové první půle stojí za zmínku i dělová rána Kadlece z přímého kopu.

I po změně stran se hrálo podle stejných not. Techničtí hráči Leverkusenu přesně kombinovali a jejich vedení se zdálo být jen otázkou čau. A ten pravý čas nastal v 71. minutě. Vidal využil přiťuknutí Helmese a z blízka poprvé rozvlnil síť. Poté se na okamžik vzepjali k útočné aktivitě i brémští. Rosenberg se řítil sám na Adlera, ale brankář německé reprezentace předvedl dobrý postřeh. Naopak Leverkusen přidal pojistku. Po rohovém kopu se v závaru nejlépe zorientoval Friedrich a zvýšil na konečných 2:0. Na hře Werderu se až příliš projevila absence špílmachra Diega.

Talentovaný Özil neměl svůj den, a tak byla jindy obávaná ofenziva takřka neškodná. Nad tradičně špatnou obranou svého týmu lamentoval i trenér Thomas Schaaf. „Bojujeme jen sami se sebou a děláme neustále stejné, hrubé chyby. Přesto musíme zůstat v klidu a koncentrovat se na další zápas s Herthou.“

Leverkusen díky dalšímu vítězství kraloval alespoň na jednu noc celé Bundeslize. A Brunno Labadia pěl na své svěřence jen slova chvály. „Styl a způsob naší hry je v poslední době fantastický. Hrajeme velmi dobře v obraně a máme vysoce úderný útok. Myslím, že na současné umístění si zcela zasloužíme“, doplnil spokojený Labaddia.

Hoffenheim i Bayern splnili úlohu favorita

V případě Hoffenheimu už lze hovořit o očekávaném vítězství na půdě Bochumi. Proměněnou penaltou se opět připomněl nejlepší střelec Bundesligy Vedad Ibiševič a dopomohl k vítězství ,,Hoffe,, 3:1.

Pro Bayern se už po druhé v řadě nevyvíjelo utkání ideální. Ve Frankfurtu sice prohrával, ale jen deset minut. Pak Klose s Riberym otočili výsledek ve prospěch Bayernu.

[ 30.10.2008 - Filip Kučera | Foto: Reuters ]