Slavia si z Liberce odváží bod za remízu 1:1

Liberec remizoval v sobotním večerním utkání 7. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti se Slavií Praha nerozhodně 1:1. Obě branky padly už v prvním poločase, na úvodní trefu hostujícího záložníka Tijani Belaida odpověděl krásnou ranou levačkou liberecký obránce Theodor Gebre Selassie.

Liberec chtěl ukázat, že už vyhnal z hlav zklamání z pohárového vyřazení s Dinamem Bukurešť, hned v 1. minutě se řítil do velké šance Kerič, z nepochopitelných důvodů však chorvatský útočník v dobré pozici přihrával ještě míč na Blažka a ten se k zakončení už nedostal.

První střelu na branku zaznamenali domácí v 5. minutě, po Dočkalově rohu to zkoušel Gebre Selassie, Vaniak jeho pokus zneškodnil. Poté převzaly otěže zápasu do svých rukou slavisté. Vlček poslal přesný centr na hlavu Šenkeříka, jeho hlavičku ale Hauzr lapil.

Sešívaní začali živit svůj sen o tříbodovém zisku v 9. minutě. Belaid z hranice pokutového území levačkou vypálil, střelu těsně před Hauzrem tečovala liberecká obrana a kotel slavistických fanoušků mohl oslavovat. Stejný hráč mohl červenobílé uklidnit druhým zásahem, tentokrát ale proti brankáři Slovanu neuspěl.

V 18. minutě z čista jasna zmrazil Slavii jejich bývalý hráč. Gebre Selassie napřáhl svoji slabší levou nohu a Vaniak se za jeho výtečnou ranou jen ohlédl. Ihned poté však Slavia spustila ofenzivní uragán. Nejprve mohl sešívaným vrátit vedení Vlček, na Hauzra si ovšem nepřišel. O chvíli později měl druhý gól Slavie na kopačce Šenkeřík, jeho jedovka jen o chloupek minula pravou tyč.

Ze slavistického náporu se Severočeši vymanili až ve 28. minutě. Dočkal po rychlé akci výtečně uvolnil Blažka, ten však zacílil nad branku. Když se ve 37. minutě neprosadil ani Dočkal, šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Pražané toužili po přestávce po třech bodech, Hloušek ani Vasiljevič ale nemířili přesně. Krátce nato po rychlém brejku poslal liberecký Vácha přesný pas Keričovi, ten ještě zkoušel přihrát míč lépe postavenému Blažkovi, asistent rozhodčího ale zastavil akci pro ofsajd.

V 71. minutě dal o sobě vědět střídající Miloš Bosančič, který vyzval ke skórování Dočkala, stav na ukazateli se však neměnil. Slavia následně zvýšila na obrátkách. Šenkeříkovu ránu z otočky vytáhl Hauzr konečky prstů na roh. Když v závěru neproměnil hlavou tutovku ani Naumov, rozešel se Liberec se Slavií nerozhodně 1:1.

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky:
18. Gebre Selassie - 9. Belaid. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Liška, Dočkal, Radek Dejmek - Vasiljevič. Diváci: 6031.

Liberec: Hauzr - Liška, Radek Dejmek, Holeňák, Gebre Selassie - Dočkal, Čorič (63. Papoušek), Gecov, Vácha - Blažek (82. Diviš), Kerič (70. Bosančič).

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka, Suchý, Krajčík - Hloušek, Belaid (86. Volešák), Ragued, Vasiljevič (77. Janda) - Vlček (75. Naumov), Šenkeřík.