Serie A: Inter vede už o pět bodů

První příčku v italské lize okupuje i po 15. kole Inter Milán, který po výhře 4:0 nad FC Turín vedení v tabulce nejen potvrdil, ale při zaváhání AS Řím ještě navýšil. Před svým konkurentem má milánský celek už pětibodový náskok. Juventus se na třetím místě přiblížil AS, když díky brance Pavla Nedvěda porazil Atalantu Bergamo. AC Milán sehraje své utkání na půdě Regginy kvůli účasti na MS klubů později.

Inter Milán udržel neporazitelnost a po středeční výhře 3:0 nad Laziem Řím dokázal v neděli vstřelit FC Turín ještě o jednu branku víc. Pár minut před přestávkou se nejdříve prosadil z penalty Ibrahimovič, převahu Interu pak po pauze potvrdili dvěma góly v jedné minutě Cruz a Jimenez. Poslední trefu přidal Cordoba.

"Náskok pěti bodů je samozřejmě lepší než tříbodový," usmíval se po utkání trenér Interu Roberto Mancini. "Ovšem sezona je dlouhá a je důležité udržet koncentraci, protože AS má velmi dobrý tým a nebezpečný je i Juventus, ten má výhodu v tom, že nehraje evropské poháry," prohlásil Mancini.

Nedvěd zařídil výhru Juve

Juventus se nemohl na Olympijském stadionu v Turíně proti Bergamu dlouhou prosadit, přestože přestřílel soupeře 17:10. Hrdinou zápasu se tak nakonec stal český záložník Pavel Nedvěd. V posledních deseti minutách bylo slyšet hlavně o něm. Nejdříve dostal žlutou kartu, ovšem v 86. minutě se do statistik zapsal mnohem významněji, když vstřelil vítěznou branku. Byl to jeho první gól v letošní sezoně. V závěru, když střídal, sklidil zasloužené ovace tribun.

"Sehráli jsme dobrý zápas a jako tým podali poměrně kvalitní výkon, ovšem rozdíly mezi jednotlivými hráči byly až překvapivě velké. Nedvědovu gólu předcházel faul na Morise Carrozzieriho, ale to už je teď jedno. Řekněme, že to pro nás bylo velmi poučné. Snažím se vidět sklenici poloplnou," obrátil hodnocení zápasu v pozitivní rovinu kouč Bergama Luigi Del Neri.

Kvality soupeře uznal také lodivod Juventusu Claudio Ranieri. "Bylo nesmírně těžké uspět. Atalanta měla skvěle zorganizovanou obranu a těžko jsme se dostávali do šancí." Na adresu přímých konkurentů v boji o první místo Ranieri poznamenal: "Inter i AS Řím jsou silnější než my, ale vždycky říkám, že budeme bojovat dál o každý bod."

Pozzi dal čtyři góly

Jednadvacetiletý útočník Empoli Nicola Pozzi byl strůjcem úspěchu svého týmu nad Cagliari. Vítězství 4:1 totiž zařídil úplně sám. Po deseti minutách vedli domácí už 2:0 a ve druhé půli se Pozzi trefil ještě dvakrát. Když v 67. minutě střídal, mohl být na vrcholu blaha. Necelou čtvrthodinu před koncem pouze snižoval za hosty Conti.

AS Řím je sice dál druhý, ale o víkendu zaváhal na půdě Livorna, které se stále zlepšuje. Už v týdnu se spekulovalo, že AS bude mít velmi těžkou úlohu "favorita", což se potvrdilo. "Hráli jsme dobře, rychlý fotbal, jaký rádi praktikujeme, ovšem Livorno bylo velice těžkým soupeřem s dobrou organizací hry," hledal příčiny remízy 1:1 trenér AS Luciano Spalletti.

Výsledky - 15. kolo:

Lazio Řím - Catania 2:0 (1:0), Palermo - Fiorentina 2:0 (1:0), Empoli - Cagliari 4:1 (2:0), FC Janov - Siena 1:3 (0:3), Inter Milán - FC Turín 4:0 (1:0), Juventus Turín - Bergamo 1:0 (0:0), Livorno - AS Řím 1:1 (1:1), Udine - Sampdoria Janov 3:2 (1:2), Neapol - Parma 1:0 (1:0)