Ve šlágru branka nepadla, v čele Udine a Neapol

Ve šlágru 9. kola Serie A mezi Fiorentinou a Interem se diváci branky nedočkali. Na čele tabulky se tak osamostatnili Udine a Neapol, třetí už je AC Milán.

Šlágr bez branek, v Římě se nedohrálo

Šlágrem devátého kola byl zápas Interu ve Florencii, ani jeden z týmů se branky ale nedočkal. Domácím citelně chyběli distancovaný Alberto Gilardino a zraněný Adrian Mutu, které nedokázali nahradit Pazzini s Osvaldem a proti obraně Interu se neprosadili. Ani Inter nebyl v optimální sestavě, v nominaci na zápas vůbec nebyl Adriano a do utkání poprvé v sezoně zasáhl Crespo, Inter přesto obranu Fiorentiny nepřekonal a opustil dělenou první pozici.

Ani v Římě se diváci branky nedočkali, zápas mezi domácím AS a Sampdorií se ale ani nedohrál. Po pár minutách hry byl zápas přerušen kvůli silnému dešti a později celý zrušen. Trávník na Stadio Olimpico byl totiž kvůli dešti celý pod vodou.

Čelo tabulky: Udine a Neapol

Tabulku Serie A dál vede Udinese. Friuliani nastoupili k duelu v Catanii ve zjevně skvělé pohodě a v pohodě si došli pro výhru. Už po čtvrthodině hry se trefil Sanchez a pohodovou výhru hostů podtrh deset minut před koncem Fabio Quagliarella. Hosté v pohodě vyhráli i bez Antonia Di Nataleho a dál překvapují Itálii.

I Neapol má za sebou pohodový zápas. Na San Paolu bylo rozhodnuto po šestnácti minutách, když během nich obranu Regginy dvakrát překonal Germán Denis. Tentýž hráč pak přidal ještě třetí branku a uzavřel hattrick. Neapol tak doplňuje Udine v čele tabulky a trenér Reja si mne ruce.

Na třetí místo už se dostal AC Milán. Ten nastoupil doma proti Sieně a po půlhodině hry ho poslal do vedení Inzaghi. Siena byla ale Milánu vyrovnaným soupeřem a po přestávce vyrovnal Vergassola. O třech bodech pro rossoneri tak musel rozhodnout znovu Kaká, který proměnil penaltu a poslal Milán před městského rivala Inter na třetí místo.

Grande Paolo řádil na hřišti Bologni

Výhru Juventusu v Bologni zařídil Pavel Nedvěd. Grande Paolo zajistil svému týmu dvoubrankový náskok, o tři body tak Juve nepřipravilo ani snížení Marca Di Vaia. Juventus kosí zranění, trenér Ranieri tak musel na lavičku povolat mladíky Castigliu (ročník 1989), Ariauda (1989) a Rossiniho (1990).

Vyhrát se konečně podařilo i Laziu Řím. To sice ve Veroně s Chievem prohrávalo brankou Pellissiera, Goran Panděv ale dokázal vyrovnat a biancocelesti nakonec získali všechny body. Ty jim vlastní brankou zařídil domácí stoper Andrea Mantovani.

Dobrou formu potvrdil i CFC Janov. Ten vedl nad Cagliari po brankách Papastathopoulose a Thiaga Motty už 2:0, po snížení Bianca se ale hosté dostali do tlaku a byli blízko vyrovnání. To nakonec utla červená karta pro Finiho, i tak ale Cagliari herně v Janově nezklamalo.

Ode dne se konečně odlepil Turín. Ten přivítal doma Atalantu Bergamo a vše podstatné se událo během pěti minut druhé půle. Mezi 62. a 66. minutou se postupně trefili domácí Nicola Amoruso a Roberto Stellone, za hosty pak snížil Sergio Floccari, to ale bylo z jejich strany vše. Na posledním místě tak zůstává Reggina s pěti body, o bod více mají Chievo a Bologna.

[ 30.10.2008 - Zdeněk Leitkep | Foto: goal.com ]