Balogun dostal červenou kartu ve čtvrtečním utkání šestnáctifinále proti Bosně a Hercegovině (2:0). Svůj tým oslabil v 64. minutě, když šlápnul na nohu Tarika Muharemoviče.
"Uplatnění zákazu startu je pozastaveno na zkušební dobu jednoho roku. Pokud se Folarin Balogun během této doby dopustí dalšího porušení podobného charakteru a závažnosti, bude zrušeno," citovala agentura AP prohlášení FIFA.
Dle novináře Bena Jacobse se Bílý dům přímo spojil s FIFA a požádal Gianniho Infantina o přezkoumání červené karty pro Folarina Baloguna. Organizace FIFA byla prý požádána o komentář a odkázala na závěry své nezávislé komise.
Zdroje z prostředí FIFA však trvají na tom, že vliv Bílého domu nemohl rozhodnutí nijak ovlivnit. Prezident USA Donald Trump okomentoval rozhodnutí ohledně červené karty Baloguna takto: “Děkuji organizaci FIFA za to, že udělala správnou věc a napravila obrovskou nespravedlnost.“
USA budou bojovat o postup do čtvrtfinále v noci z pondělí na úterý v Seattlu proti Belgii. Balogun je nejlepším střelcem amerického týmu, na turnaji uspěl už třikrát.
USA v deseti vyřadily Bosnu z MS
