Kučera začínal v Jihlavě, prošel Plzní a dlouhá léta patřil k oporám Teplic. V posledních sezonách hrál za Ústí nad Labem, kde pomohl k postupu do druhé ligy. Teď míří o soutěž níž, do divize, ale s jasným cílem: přinést zkušenosti a pomoci týmu na hřišti i v kabině.
"Jsme rádi, že se nám podařilo přivést tak zkušeného hráče. Navazuje to i na práci jeho otce, našeho hlavního trenéra," uvedl předseda klubu Jakub Svoboda. Poděkoval také Ústí, které umožnilo hráči odejít bez odstupného. "Tomáš měl v Ústí nadstandardní vztahy, i díky tomu mohl do Čáslavi přijít jako volný hráč bez finanční kompenzace. Velmi si toho vážíme."
Kučeru fanoušci znají nejen z ligových trávníků, ale i z hudební scény. Jako rapper TK27 je členem skupiny 58G, s níž získal cenu Anděl, a stojí i za dokumentárním projektem Kult Liga. Fotbal ale z jeho života očividně nemizí, v Čáslavi začíná novou kapitolu.