Dortmund – Bayern 2:3
Hostující Bayern se i v aktuální sezoně Bundesligy suverénně drží v jejím samotném čele. Na jeho dnešního soupeře z Dortmundu, který se nacházel na druhém místě, měl náskok osmi bodů. Borussia naopak vstupovala do tradičního německého šlágru s cílem alespoň částečně odčinit středeční nezdar na půdě italské Atalanty, kde po prohře 1:4 vypadla z letošního ročníku Ligy mistrů.
Otěže utkání hned ze začátku převzali Bavořané, kteří kontrolovali tempo hry a častěji drželi míč na kopačkách. Úvodní převaha vyústila v průnik Konrada Laimera po levé straně, po němž pálil Harry Kane. Jeho přízemní rána byla však zablokována. Další šanci hostů pak měl na svědomí Michael Olise, jehož pokus o technický obstřel tentokrát vykryl brankář Gregor Kobel.

Nevyužité šance svěřenců Vincenta Kompanyho tak na druhé straně potrestal Schlotterbeck, který si ve 26. minutě naskočil na centr Svenssona ze standardní situace a hlavou ho usměrnil za záda Jonase Urbiga. Inkasovaná branka Bayern evidentně vyvedla z herní pohody a do konce úvodního dějství se hra obou mužstev vyrovnala.
Bavořané tak poprvé udeřili až po změně stran, když Joshua Kimmich v 54. minutě krásným pasem vybídl Serge Gnabryho. Druhý jmenovaný ještě předložil míč Kaneovi, jenž zblízka nedal Kobelovi šanci a srovnal stav. Vrátit vedení domácím mohl Yan Couto, k němuž doputovala přes celé vápno přihrávka Karima Adeyemiho. Brazilský obránce ovšem ze slibné pozice branku netrefil.
A tak se poprvé v zápase ujali vedení Mnichovští. Schlotterbeck ve svém vápně zfauloval Josipa Stanišiče, za což sudí nařídil pokutový kop. Nabídnutou příležitostí nepohrdl Kane a s notnou dávkou štěstí se mu podařilo procedit míč za záda Kobela. Vedení hostí vydrželo až do 83. minuty, kdy se po centru Marcela Sabitzera trefil Svensson. I remízový stav se však záhy opět změnil. V 87. minutě se k odraženému míči dostal Kimmich a přesným volejem rozhodl o triumfu Bavorů.
Bayern se po páté soutěžní výhře v řadě nachází ve velké herní pohodě, kterou bude chtít potvrdit na domácí půdě už v pátek proti Borussii Mönchengladbach. Dortmund se po zpackaném týdnu představí v Kolíně nad Rýnem.
