Vincent Kompany strávil podstatnou část své hráčské kariéry v Premier League, kde patřil ke klíčovým tvářím Manchesteru City. Nestalo se jinak ani tehdy, když na Etihad Stadium dorazil Pep Guardiola.
Tři sezony pod ním vedl tým jako kapitán a dodnes v dobrém vzpomíná na to, jakou školu mu věhlasný stratég poskytl. "Mám svou vlastní osobnost a charakter, důvěru ve své činy, touhu i přesvědčení, ale trenérem jsem se stal díky Guardiolovi. Možná to zní bláznivě, ale měl na mě obrovský vliv,“ prozradil o víkendu Kompany.
"Možná jsem nebyl jeho největším kamarádem v kabině, možná jsem nebyl ani vždy oblíben v jeho očích, ale neuvěřitelně jsem věřil jeho taktice a stylu vedení,“ pokračoval současný kouč Bayernu, který pod Guardiolou slavil v Anglii celou řadu úspěchů.
Zkušenosti získané pod ním nyní zúročuje v Allianz Aréně. Bayern pod jeho vedením dosáhl v této sezoně celé řady rekordů a ovládl Bundesligu i DFB Pokal. "Pro mě to byl dar, že jsem měl možnost s ním spolupracovat. Strašně jsem obdivoval jeho touhu všechno vyhrát. Tohle jsem si od něj přenesl do své práce,“ dodal Kompany.
