eFotbal

Posila! Zkušený univerzál Vázquez si poprvé zahraje mimo Španělsko, získá jej Leverkusen

Eurofotbal / Patrik Sandev
Vázquez si zřejmě vyzkouší Bundesligu.
Vázquez si zřejmě vyzkouší Bundesligu.Breton/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Leverkusen získá posilu pro pravou stranu hřiště, dorazí totiž Lucas Vázquez (34). Ten byl po skončení MS klubů bez angažmá, neboť nebyla prodloužena jeho dlouholetá spolupráce s Realem Madrid. Německý vicemistr tím zareagoval na neúspěšná jednání s Nice ohledně možného příchodu Jonathana Clausse, místo francouzského reprezentanta sáhl po zkušeném univerzálovi. Vázquez už absolvoval zdravotní prohlídku, oficiální podpis smlouvy je naplánován na úterý.
Reklama
Reklama

Rodák z Curtisu v Realu působil nepřetržitě od roku 2007, tedy s výjimkou jedné sezony v Espanyolu, kam byl zaslaný formou hostování. V dresu Bílého baletu odehrál Vázquez během sedmnácti sezon, pokud započteme do statistik i působení v mládežnických kategoriích i rezervních týmech, přes tři sta zápasů v LaLize a přidal 77 startů v Lize mistrů. V obou soutěžích dokázal zaznamenat několik důležitých branek a patřil mezi spolehlivé hráče do širší rotace madridského giganta.

Vázquez se stane alternativou na post pravého wingbacka. Právě tam podle informací německého magazínu Kicker potřebuje kouč Erik ten Hag hlavně zkušenost a stabilitu. Leverkusen se v posledních měsících vydal především cestou omlazení kádru, a proto je přestup vyhraného Španěla se širokou sbírkou cenných trofejí vítaným vyvážením procesů na transferovém trhu.

Bývalý španělský reprezentant se může pochlubit impozantními úspěchy. Pětkrát vyhrál Ligu mistrů, čtyřikrát oslavil titul ve španělské nejvyšší soutěži, k tomu přidal i jedno prvenství z Copy del Rey či tři triumfy na MS klubů. Jeho bohaté zkušenosti z nejvyšší úrovně mají celku ze Severního Porýní-Vestfálska pomoci nejen přímo na hřišti, ale i v kabině, kde bude působit jako mentor pro mladší spoluhráče.

Přestupy a spekulace ONLINE