Hlavní arbitr Volek na úvod poznamenal, že se pod jeho taktovkou hrál hlavně fotbal. Na hřišti byly i emoce, ale vše prý bylo v rámci mezí. O celé řadě momentů se ale čile diskutovalo.
Jako první přišla řeč na odvolanou červenou kartu pro sparťana Johna Mercada (23), který fauloval domácího Michala Sadílka (26). "Mercado nejprve fauloval zezadu ramenem hráče Sadílka, pak jsem viděl, že mu šlápl na hlavu. V tomhle případě jsem shledal, že to udělal úmyslně, nesnažil se soupeři vyhnout,“ vysvětlil arbitr, proč tasil červenou kartu, a Ekvádorec pochodoval do kabin.
Od videa ale dostal doporučení vše přezkoumat a verdikt následně opravil. "Po opravě z videa mi kluci řekli, že tam došlo k nezaviněnému škobrtnutí. Zavolali mě a červená karta se odvolala.“
Druhý poločas Sparty v Edenu? Takhle hrát nemůžeme! Haraslín nešetřil ostrými slovy
Následně byl předmětem dohadů gól Patrika Vydry (22) ze závěru první půle. Tam se posuzovaly hned dvě situace, zda nedošlo k porušení pravidel. "Zkoumalo se, zda Patrik Vydra nehrál rukou při docílení branky. A zároveň se zkoumal ofsajd Pavla Kadeřábka, kdy došlo k souboji s Davidem Zimou. O ofsajd se nejednalo,“ řekl arbitr, který řídil své první derby slavných pražských rivalů.
Na přetřes přišla i situace, po níž Slavia zahrávala pokutový kop a Tomáš Chorý (31) z něj srovnal na 1:1. Tady Volek viděl hned bez videa hraní rukou Siverta Mannsverka (23). "Viděl jsem, že má hráč Sparty ruku od těla, proto to byl pokutový kop,“ vysvětlil.
Před gólem Slavie na 2:1 se pak sparťané zlobili po střetu Tomáše Chorého s kapitánem Letenských Lukášem Haraslínem (29), chtěli, aby byl odpískaný faul. Arbitr ale vše viděl jinak. "Došlo tam k mírnému kontaktu nohou. Hráč Chorý lehce v souboji o míč zaškobrtl o hráče Haraslína. Byl to za nás běžný souboj o míč. Neshledali jsme v tom přestupek,“ dodal Volek.
