eFotbal

Další jména v korupční kauze! Komise zahájila řízení s druhým ligovým hráčem

Etická komise FAČR zahájila řízení s Jakubem Elbelem.
Etická komise FAČR zahájila řízení s Jakubem Elbelem.SK Sigma Olomouc

Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zahájila v korupční kauze další řízení, mimo jiné s obráncem Olomouce Jakubem Elbelem či druholigovou Chrudimí. Informovala o tom v komuniké. Elbel je po Samuelu Šigutovi z Karviné druhým hráčem z nejvyšší soutěže, jehož se případ týká. Pětadvacetiletý obránce má kvůli tomu pozastavenou činnost.

Reklama
Reklama

Server Seznam Zprávy v polovině dubna uvedl, že policie Elbela neobvinila. Podle vyšetřovatelů však věděl o nelegálních sázkách a údajně pomáhal přesvědčit známého, aby ovlivnil utkání. Elbel vinu odmítl, od té doby nicméně nehrál. Nastoupil až do sobotního zápasu ligové nadstavby na hřišti Bohemians 1905.

V souvislosti s případem se zmiňuje také útočník David Látal, u nějž je však zatím vedeno pouze otevřené řízení bez dalších konkrétních závěrů. Třiadvacetiletý útočník je hráčem Baníku Ostrava, který ho v minulosti angažoval jako perspektivní posilu. Na Moravu přicházel z druholigové Chrudimi.

Velký problém Sparty před derby. Do zápasu se Slavií nebude moct zasáhnout výrazná část kádru

Související články