eFotbal

Priskeho mrzely v Jablonci zahozené šance. Slíbil, že Sparta bude silnější a lepší, přijdou i změny

René Machálek, ČTK
Aktualizováno
Trenér Sparty Brian Priske.
Trenér Sparty Brian Priske.ČTK / Petrášek Radek
Když přišel Brian Priske do Sparty poprvé, premiérové ligové utkání prohrál s Libercem 1:2. Po svém letním návratu začal v úvodním ligovém kole remízou 1:1 v Jablonci. „Věděli jsme, že to bude těžké. Přijeli jsme si pro vítězství, ale k tomu jsme potřebovali proměnit šance, dát branku, pak by to bylo jiné,“ hlásil do kamer Oneplay Sport dánský kouč. Je si však jistý, že letenský tým bude silnější a lepší. Na tiskové konferenci rovněž zopakoval, že nastanou změny v kádru.
Reklama
Reklama

Očekávání byla obrovská. Nastartuje zase Priske letenský tým a ten začne drtit konkurenci? Letenští měli v Jablonci šance, jenže je nedali a gólově se prosadil domácí tým. Priske vnímal, že to byl problém. "První zápas sezony není nikdy jednoduchý. Jablonec je doma dobrý, má skvělého kouče, věděli jsme, že to bude těžké,“ konstatoval po závěrečném hvizdus tím, že konečná remíza je nejspíš spravedlivým výsledkem.

Dánský expert vypadal vyrovnaně, ale v hlavě mu jistě běželo, proč Pražané nezískali tři body. "Přijeli jsme si pro vítězství. Měli jsme šance a myslím, že větší než Jablonec, a to ještě za stavu 0:0. Byla chyba, že jsme je nedali. A pak jsme navíc branku dostali. Kdybychom vedli, bylo by to jiné,“ pokračoval v hodnocení. "Rozhodně bych chtěl, abychom si vypracovali větší šance, zůstávám ale v klidu. Budeme silnější a lepší. Dnes to bylo těžké a jsme zklamaní ze ztráty dvou bodů,"

Sparta nakonec dovedla zápas alespoň k remíze, kdy se trefil po přestávce Kuchta. Kouč stáhl ze hry Krasniqiho a do ofenzivní trojky přišel Albion Rrahmani. "Vyhověli si s Kuchtičem a ten pak dal i gól. Střídáním jsme chtěli dodat naší hře novou energii, na výhru to ale bohužel nestačilo,“ dodal kouč Letenských.

"Někteří hráči se vracejí po zranění, jiní za sebou mají krátkou přípravu. Rozhodně jsem ale cítil, že jsme měli kvalitu na to, abychom vyhráli. K tomu však musíte využít nabídnuté příležitosti, což se nám nepodařilo," konstatoval Priske.

Ani na lavičce nebyl záložník Qazim Laci. U albánského reprezentanta se spekuluje o odchodu do tureckého Rizesporu. Jeho partnerka se už ve čtvrtek na instagramu s Prahou rozloučila. "Nebyl k dispozici," řekl bez dalších podrobností Priske.

Potvrdil, že do konce přestupního období nastane další pohyb v kádru. "Jsem si dost jistý, že k nám přijdou noví hráči a jiní odejdou, to je zřejmé. Rozhodně nastanou změny," prohlásil rodák z Horsensu.

Sparta pod Priskem bere v Jablonci bod. Baník selhal, Zlín vyloupil Teplice, Karviná slaví