Sám hráč přitom na víkendové akci Tiki-Taka Live ve Slavkově u Brna neskrýval zklamání z aktuální situace, na což odkázal Deník. "Rád bych zůstal v Brně, se Zbrojovkou jsme i vedli jednání o osobních podmínkách. Vše se pak ale zastavilo na úrovni klubů," posteskl si.
Kámen úrazu zablokovaného přestupu leží dle Deníku v penězích. Slavia nasadila na někdejšího hráče Atalanty jasnou cenovku: za definitivní odchod své zbraně požaduje necelý milion eur, tedy zhruba 24 milionů korun. Pro Brno je to však za fotbalistu, kterého v kariéře opakovaně brzdily vážné zdravotní trable, příliš velký risk.
Zbrojovka proto vyrukovala s nabídkou kolem dvaceti milionů korun a Pražanům nabídla fixně pouze čtvrtinu částky, zbytek rozdělila do výkonnostních bonusů úzce vázaných na hráčovu zápasovou zátěž. Dalších pět milionů by do Edenu putovalo po pěti startech, dalších pět po dvaceti utkáních a závěrečných pět milionů až po dosažení pětatřiceti startů.
Reakce z Vršovic? Rychlé smetení ze stolu. Slavia nehodlá ze svých požadavků slevit a věří, že se na trhu případně objeví jiný kupec, který požadovanou sumu zaplatí bez podobných odkladů.
