eFotbal

Slavia se přiblížila náhradě za Dioufa. Švédská média hlásí, že jí dá přednost před Premier League

Eurofotbal / Jiří Vojík
Zamíří Sanyang do Slavie?
Zamíří Sanyang do Slavie?Östers IF
Youssoupha Sanyang (19) má namířeno z Östers IF do pražské Slavie, která nadějného Senegalce vidí jako potenciální náhradu za krajana El Hadjiho Malicka Dioufa (20). Podle švédského deníku Expressen mělo v pondělí proběhnout klíčové jednání, celková přestupová suma by mohla dosáhnout hranice 3 milionů eur (75 milionů korun).
Reklama
Reklama

Kromě zmíněného švédského deníku potvrzuje blížící se transfer server infotbal.cz. Sanyang by se stal novým přestupovým rekordem Östers, který již více než dvacet let drží Atiba Hutchinson, někdejší kanadský reprezentant odešel na začátku roku 2005 do Helsingborgu za 1,5 milionu eur.

Hlavním lákadlem pro mimořádně rychlostně vybaveného křídelníka je Liga mistrů. "Mou ambicí je samozřejmě hrát ve velkých klubech a ve velkých ligách. Doufám, že jednoho dne dostanu příležitost zahrát si Ligu mistrů," prohlásil Sanyang v nedávném rozhovoru pro fotbollskanalen.

Sanyang v letošním ročníku Allsvenskan nastoupil do devíti zápasů a kromě dvou asistencí si připsal i čtyři žluté karty, další start přidal v poháru. Nováčkovi švédské nejvyšší soutěže se však příliš nedaří a se sedmi body se krčí na předposledním místě, proto zpočátku nebyl odchodu důležitého hráče nakloněný.

Rodák z gambijského Kunkujangu si Allsvenskan vyzkoušel již během loňského hostování ve Västerasu. Do současného působiště přestoupil v lednu z mateřského Teunguethu v Senegalu.

Slavia byla se Sanyangem spojována již v uplynulých měsících, není však sama, kdo senegalský talent registruje. Rychlonohý křídelník má být také na radaru nejmenovaných klubů z Premier League.