"Artis vítá ve svém kádru dva reprezentanty Ománu. Hlavní kouč Jiří Chytrý díky své znalosti prostředí a klíčových postav reprezentace této země Arabského poloostrova oslovil úspěšně dva hráče - jednoho pro útok, druhého pro defenzivu," pochlubil se Artis na oficiálním webu klubu.
Na něm uvádí, že Abdulrahman Al-Mushaifri je šikovný útočník, který přichází z týmu Al-Seeb. Předpoklady střelce potvrzuje i na mezinárodní úrovni, kde v 26 duelech zapsal 8 gólů. Před rovným rokem se v kvalifikaci mistrovství světa proti Tchaj-wanu blýskl prvním reprezentačním hattrickem.
"Šikovný hráč s přezdívkou Dahman, kterého výborně zná náš trenér, a proto jej tedy doporučil pro nynější transfer. Rychlý, technický a gólový hráč. Jsem opravdu rád, že se stává součástí Artisu," pochválil akvizici sportovní ředitel klubu a bratr trenéra Vlastimil Chytrý.
Zbrojovka přivábila nadstandardní posilu. V nejvyšší soutěži získala gólového útočníka
Khalid Al-Braiki je naopak pilířem zadních řad ománské reprezentace. V té debutoval už v roce 2018 a připsal si 43 startů. Je považován za důrazného nekompromisního strážce útočníků soupeře, a tento přístup si slibujeme i od jeho působení v Artisu.
„Jak jsem oznámil na tiskové konferenci při oficiálním představení klubu Artis Brno. Odeslal jsem dvě nabídky do zahraničí. A jsem opravdu rád, že se nám podařilo dotáhnout přestup i druhého ománského reprezentanta Al-Braikiho. Jde o zkušeného stopera, lídra národního týmu a jsme přesvědčeni, že je to přesně ten typ hráče, který nám pomůže naplnit naše ambice v nové sezoně,” uvedl na adresu posily Vlastimil Chytrý.