Kříž patřil v posledních sezonách k důležitým postavám mládežnické struktury Zbrojovky. Naposledy působil u devatenáctky jako hlavní trenér, v sezoně 2023/2024 byl u postupu rezervy do třetí nejvyšší soutěže a v závěru ročníku převzal áčko, s nímž se ve druhé lize vyhnul záchranářským starostem a skončil na 9. pozici.
"Přínos Lukáše pro klub jako trenéra i skauta je nesporný. Po spoustě let u mládeže si zaslouží posun na úroveň druhé profesionální ligy. S Kroměříží jsme navíc v úzkém kontaktu díky hostování hráčů a vzhledem k vzájemné blízkosti i vztahům vnímáme tento klub jako vhodného partnera pro dlouhodobější spolupráci,“ konstatoval ředitel mládeže Michal Prokeš.
Hlavním trenérem devatenáctky se po odchodu Kříže stal Valdemar Horváth. Vedení klubu děkuje Lukášovi za odvedenou práci a přeje mu mnoho štěstí v novém angažmá.