Trápení pokračuje. Rezerva Sparty prohrála popáté za sebou, o body ji obrala Chrudim

Fotbalisté Sparty B prohráli ve 12. kole Chance Národní Ligy s Chrudimí 2:3. Vítězové se ze spodních pozic posunuli směrem ke středu tabulky, sparťanští mladíci prohráli už pátý zápas v řadě a jsou jen jedno místo nad sestupovým pásmem. Rezerva Baníku Ostrava pak prohrála s béčkem Slavie 1:2. Vlašim pak v posledním nedělním duelu vyhrála nad Jihlavou 3:0.
Sparta B - Chrudim 2:3
Sparťanská rezerva vlétla na svého soupeře a už ve třetí minutě poprvé slavila. Kapitán Matyáš Jedlička našel přihrávkou z levé strany nohu Schánělce. Domácí útočník si míč ťuknul na pravačku a zavěsil přesně do horního rohu brány. Pátým gólem v sezoně tak potvrdil, že je jasným lídrem sparťanské ofenzivy.
Chrudimi se podařilo vyrovnat ve 23. minutě. Marek Kejř si na středu hřiště přebral míč, kličkou obešel Kevina-Prince Millu a vypálil z hranice velkého vápna. Balon před brankářem Pedrem Rodriguezem ještě poskočil a zapadl přesně za jeho záda. Ještě do poločasu hosté skóre otočili. Ve 42. minutě si na pravé straně naběhl na křížnou přihrávku Patrik Schön. Útočník Chrudimi si obhodil Romana Mokrovicse a následně tvrdou ranou překonal Rodrigueze podruhé.
Hned v úvodu druhé půle se však snaha Chrudimi mohla znehodnotit. V 52. minutě totiž zakončoval z rohového kopu Schánělec, ale z malého vápna přestřelil branku. To domácí tým mrzelo za jedenáct minut, kdy hosté zvýšili náskok. Schön našel průnikovou přihrávkou Adama Čičovského a ten svůj nájezd proměnil a zajistil Chrudimi dvoubrankový náskok. Ten se nakonec ukázal jako rozhodující, jelikož se Spartě ještě v 85. minutě díky Schánělcovi podařilo snížit.
Baník Ostrava B - Slavia B 1:2
Do utkání vstoupila aktivněji rezerva Slavie, která se od úvodního hvizdu snažila diktovat tempo hry. Už v deváté minutě mohla otevřít skóre, když se ve vápně dvakrát po sobě dostal ke střele Izuchukwu Okonkwo. První pokus zblokoval obránce Baníku, druhá střela už mířila přesněji, ale zastavila ji pravá tyč domácí branky. Ostravští měli v těchto chvílích problémy s rychlým přechodem hostů do útoku a jen s obtížemi odolávali úvodnímu tlaku Pražanů.
Po úvodním tlaku Slavie tempo hry postupně opadlo a bojovalo se především o střed hřiště. Oba týmy se snažily získat kontrolu nad míčem, ale bez výraznější převahy. Ve 30. minutě se zrodila obrovská příležitost hostů, po centru do vápna hlavičkoval Samuel Pikolon, k dorážce se dostal Tomáš Necid, který mohl z metru uklidit míč do odkryté branky. Jenže napálil pouze brankáře Martina Hrubého, jenž skvělým zákrokem Baník zachránil od jisté branky.
Pět minut před koncem prvního poločasu se rezerva Slavie konečně dočkala. Hosté předvedli pohlednou akci, kdy po nádherné průnikové přihrávce mezi dva obránce Baníku se Fully objevil sám ve vápně. Zvedl hlavu a poslal přesnou zpětnou přihrávku k penaltovému puntíku, kde zůstal trestuhodně volný Piták. Ten neměl problém míč uklidit přesně k tyči a do kabin se po prvním poločase šlo za stavu 0:1.
Po změně stran se na první větší šanci nečekalo dlouho. Už v 47. minutě se domácí dostali do velmi slibné příležitosti, když z první pohotově zakončoval Sacha Komljenovič, ale Adam Rezek skvělým zákrokem míč vyrazil. Celý poločas se nic nedělo a zdálo se, že si rezerva Slavie pohlídá těsné vítězství 1:0, ale teprve v závěru utkání se strhla golová podívaná. Nejprve domácí ztratili míč na útočné polovině a Naskos nádherným gólem přeloboval Hrubého, který byl vyběhnutý z branky. O pár sekund později se domácím podařilo ještě snížit, když centr z levé strany zakončil hlavou Jiří Míček a upravil tak konečný výsledek zápasu na 1:2.
Vlašim - Jihlava 3:0
Přestože úvod utkání nabídl spíše boj o střed pole, byli to domácí, kdo mohl jít do vedení. Po zhruba 25 minutách se odrazil centrovaný míč k Janu Záviškovi, který však zblízka trefil pouze jednoho z bránících hráčů. Následně se osmělila i Jihlava. Ve slovenské souhře připravil Lukáš Fabiš balon Adriánu Čermákovi, toho ovšem skvělým zákrokem vychytal Dominik Kudelčík.
Čermák byl v hlavní roli i o chvíli později, kdy ho ve skvělé střelecké pozici našel Dominik Farka. Kapitán hostů ale tentokrát zamířil těsně vedle. Na nevyužité šance Jihlavští brzy doplatili. Centr na zadní tyč vrátil hlavou zpět na úroveň penalty Petr Breda a Dufek poslal domácí přesným volejem do vedení.
Hostující Čermák byl v pejorativním slova smyslu vidět i po změně stran. Ve vápně Středočechů se k němu totiž odrazil další centrovaný míč, jenže z bezprostřední blízkosti branku Vlašimi trestuhodně přestřelil. O slovo se tak přihlásili opět domácí, když se v 76. minutě po závaru v šestnáctce nejlépe zorientoval Bergqvist a střelou k tyči zvýšil na rozdíl dvou branek. Hosté mohli v závěru snížit zásluhou střídajícího Radka Skřivánka, Kudelčík však jeho pokus skvělým zákrokem opět zmařil. Na konečných 3:0 pak ještě v 89. minutě upravil skóre Fraňěk, jenž si na hranici vápna udělal prostor a přízemní střelou nedal Pavlu Soukupovi šanci.