eFotbal

Vorlický rozhodl derby s Artisem. Bude se mi těžko odcházet, přiznal slávista. Zůstane? To je daleko

Lukáš Vorlický nasměroval Zbrojovku k výhře v brněnském derby
Lukáš Vorlický nasměroval Zbrojovku k výhře v brněnském derbyČTK / Šálek Václav

Během zápasu z něj tryskalo sebevědomí, po závěrečném hvizdu zase euforie. Hrdina v dresu Zbrojovky Lukáš Vorlický se poté, co zařídil vítězným gólem tři body v duelu s Artisem, topil ve štěstí. "Vyhráli jsme, máme tři body, to je nejdůležitější,“ smál se do kamer ČT Sport. "Chceme postoupit co nejdříve, byl to skvělý výkon, je to nádherný zážitek,“ zářil hráč, který do Brna zamířil před jarní části do Zbrojovky z pražské Slavie.

Reklama
Reklama

Na gól se v derby o Brno čekalo do závěru utkání. Artis hrál o deseti, když byl vyloučen Radim Breite, ale stejně měl v závěr za stavu 0:0 tutovku. Vukadin Vukadinovič šel sám na brankáře Adama Hrdinu, jenže neskóroval. Na druhé straně o pár minut později ukázal extra třídu Vorlický, když poslal míč mezi nohama obránce a uklidil ho do sítě u vzdálenější tyče.

"Nějak se v těch chvílích nezamýšlím na tím, co udělám. To je určitý stav flow. Odmalička se nebojím. Kdybych to neudělal, necítil bych se naživu. Takhle se cítím skvěle, všichni mě ve Zbrojovce podporují, fandí mi,“ líčil nadšeně.

Do not mu hrálo, že hrál Artis o deseti. "Nemusel jsem tolik myslet na defenzivu a využil věci, co umím. Kluci mi ale ohromně pomáhají. Jsem plný emocí, mám velkou radost,“ líčil nadšeně. Během děkovačky s fanoušky objímal na trávníku trenéra Martina Svědíka, pak zase ve vítězném gestu s úsměvem na tváři vyběhl před kotel Zbrojovky.

Neváhal ale ocenit i statečný vzdor soupeře. "Artis hrál dobře, o deseti poctivě bránil, my jsme ho otevřeli až gólem. Je jedno, kdo ho dal,“ odmítal roli hrdiny zápasu. Nadšený byl i z kulisy 8800 diváků. "Zamiloval jsem si to tady. Bude se mi těžko odcházet, je to nádherný po tom všem trápení, co mám za sebou. Cítím se jako znovuzrozený,“ líčil kmenový hráč Slavie.

A co kdyby Zbrojovka stála o jeho služby i dál a oslovila jej s nabídkou? "To je za strašně dlouhou dobu,“ zvolil neutrální odpověď autor vítězného gólu z bitvy o Brno.

Krvavé zranění opory Artisu? Čert vem nos, mrzí mě prohra v derby, přiznal Plechatý