„Michal Sadílek je pro Twente podobně důležitý jako Adam Hložek pro Hoffenheim. Je to vidět i na tom, že jakmile se dostal z nešťastného zranění a začal naplno trénovat, získal si zpátky místo v základní sestavě. A když nehraje Ricky van Wolfswinkel, má i kapitánskou pásku,“ všímá si Morávek, který dlouhá léta působil v Německu.
Sám je zvědavý, zda Sadílek zůstane ve svém současném působišti, nebo se v létě bude rozhlížet po novém angažmá. Třeba parádním volejem do šibenice v utkání se Spartou Rotterdam se připomněl všem fanouškům. Byla to jeho druhá trefa od návratu po zranění, které utrpěl při jízdě na tříkolce na soustředění před Eurem. Hosté vyhráli 2:0, Sadílek odehrál plnou porci minut a vysloužil si nejlepší známku 8,2. Byl tak nejlépe hodnoceným mužem utkání.
„Uvidíme, co u něj nastane. Smlouvu má ještě na rok, ale bude zajímavé sledovat, jak si to on a jeho agentura vyhodnotí. Jestli není čas zkusit něco nového. Svým stylem hry by mi pasoval do Bundesligy,“ nabízí svůj pohled na to, jaká soutěž by českému reprezentantovi slušela.
Přiznává, že před nějakou dobou se o Sadílka zajímal Augsburg, kde Morávek také působil. "Párkrát jsme si i telefonovali a snažil jsem se dělat všechno pro to, aby se z nás stali spoluhráči. Nakonec to bohužel neklaplo, ale myslím si, že nabral zkušenosti a teď by byl správný krok zkusit náročnější ligu,“ dodává.