eFotbal

Prvním finalistou MS klubů je Chelsea, brazilský tým složil na lopatky odchovanec Botafoga

Petr Kallista
Joao Pedro góly do sítě svého mateřského klubu neslavil.
Joao Pedro góly do sítě svého mateřského klubu neslavil. PAUL ELLIS / AFP
Chelsea porazila v semifinále mistrovství světa klubů Fluminense 2:0 a zahraje si o trofej. O oba góly utkání se postaral bývalý hráč a odchovanec brazilského klubu Joao Pedro (23), letní posila z Brightonu. The Blues se ve finále utkají s vítězem středečního zápasu mezi Realem Madrid a PSG, naopak Jihoameričané skončí na děleném třetím místě.
Reklama
Reklama

Fluminense - Chelsea 0:2

Dosud neporažené Fluminense si po skalpu finalisty letošního ročníku Ligy mistrů brousilo zuby na další evropský velkoklub. Do karet hrál Brazilcům i fakt, že Chelsea s jedním týmem největší země Jižní Ameriky na mistrovství světa klubů už prohrála. Mladému londýnskému týmu vévodila na hrotu nová posila z Brightonu, Pedro. Na druhé straně naopak zavzpomínal na své působení v dresu The Blues Thiago Silva. 

Londýňané svého soupeře sevřeli, ale dlouho nemohli na pevnou jihoamerickou obranu najít recept. Až v 18. minutě potáhl na levé straně míč Pedro Neto a předložil jej na hranu šestnáctky Pedrovi. Bývalý hráč Fluminense balon nádherně zakroutil k levé tyči Fábiovy branky a otevřel skóre zápasu i střelecký účet v dresu Chelsea. 

Pedrovy statistiky proti Fluminense.
Pedrovy statistiky proti Fluminense.Opta by Stats Perform

O minutu později to mohlo být už 2:0, ale Malo Gusto z malého vápna napálil pouze hrudník gólmana brazilského celku. Fluminense se poprvé osmělilo ve 26. minutě a hned z toho byla gólovka. Hercules si narazil s Germanem Canem a objevil se ve vápně tváří v tvář s Robertem Sánchezem. Brankář Chelsea si nepohlídal vyběhnutí a záložník Fluminense jej propálil. Na čáře však za svého spoluhráče zaskočil Marc Cucurella a míč odkopl. 

Jihoameričané pokračovali v náporu a ve 36. minutě se málem kopala penalta. Centrovaný míč zasáhl do ruky Trevoha Chalobaha a rozhodčí Francois Letexier ukázal na penaltový puntík. Po zhlédnutí videa však své rozhodnutí změnil, protože ruka se nacházela v přirozené pozici. 

Pedro řádil i ve druhé půli. Po ztrátě míče jednoho z hráčů Fluminense zavelela Chelsea k protiútoku, který táhl na levé straně právě brazilský útočník. Nová posila londýnského celku si potáhla míč až do vápna, zasekla na pravou nohu a bombou o břevno zvýšila na 2:0. 

Fluminense se ještě s utkáním snažilo něco udělat, ale v téměř 36stupňovém horku to šlo doslova horko těžko. Chelsea se snažila hrozit z protiútoků, ale střídající Nicholas Jackson nedokázal několikrát najít prostor za zády brazilského gólmana. 

Chelsea si tak v neděli 13. července zahraje finále soutěže proti vítězi zápasu mezi Realem Madrid a PSG. Utkání o třetí místo se nehraje, Brazilci tedy skončí na děleném místě s poraženým z výše zmíněného utkání.

Přestupy a spekulace ONLINE