eFotbal

Rüdiger obvinil na MS klubů soupeře z rasismu. Zápas byl přerušen, Cabral vinu odmítl

ČTK
Antonio Rüdiger obvinil na MS klubů Gustava Cabrala z rasismu. Ilustrační foto.
Antonio Rüdiger obvinil na MS klubů Gustava Cabrala z rasismu. Ilustrační foto.Real Madrid CF
Obránce Realu Madrid Antonio Rüdiger obvinil na fotbalovém mistrovství světa klubů protihráče z mexického týmu Pachuca z rasistické urážky. Gustavo Cabral se ho měl dopustit v nastavení nedělního utkání, které španělský celek vyhrál 3:1, zápas byl kvůli tomu na chvíli přerušen. Rozhodčí incident vzal na vědomí a nechal poté duel dohrát. Obviněný hráč vinu odmítl.
Reklama
Reklama

"Stojíme za Tonim a uvidíme, co se bude dít. Byl aktivován protokol FIFA," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Realu Xabi Alonso. "Věříme tomu, co (Rüdiger) řekl. Je to nepřijatelné a případ už se vyšetřuje," dodal.

Rüdiger, který nastoupil jako náhradník do prvního zápasu od dubnové operace kolena, se s Cabralem dostal do sporu v nastaveném čase. Německý reprezentant se poté obrátil na rozhodčího, který na to zareagoval překřížením paží před tělem na znamení, že zaznamenal rasistický incident, nebo o něm byl informován. Bylo pak v jeho pravomoci rozhodnout, zda se zápas dohraje, nebo bude přerušen.

Argentinský obránce Cabral později prohlásil, že se rasismu nedopustil. "Nic takového. Řekl jsem mu, že je zatracený zbabělec, jak to v Argentině říkáme," citovala Cabrala média. Použil prý frázi "cagón de mierda".